Науково-дослідна лабораторія духовно-морального виховання

 

 

Положення про Лабораторію духовно-морального виховання

 

Лабораторія заснована у 2011 р. на базі Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти

Головна мета діяльності лабораторії – формування комплексу наукового, організаційно-методичного забезпечення системи духовно-морального виховання учнівської та студентської молоді.

Основні напрями роботи лабораторії:

  • Науково-дослідний;
  • Навчальний;
  • Виховний.

Науково-дослідний напрям діяльності співробітників лабораторії представлено результатами захисту дисертаційних досліджень:

  • у2012 році О. В. Канарова захистила дисертаційну роботу «Ідеї духовно-морального виховання учнівської молоді у вітчизняній теорії і практиці (кінець XIX — початок XX століття)» зі спеціальності 13.00.01 − загальна педагогіка та історія педагогіки;
  • у2014 році І. О. Яковенко – «Проблеми християнської етики у педагогічній спадщині діячів Києво-Могилянської академії (XVII-XVIII століття)» зі спеціальності 13.00.01 − загальна педагогіка та історія педагогіки;
  • у2015 році Г. О. Єрмак – «Взаємодія навчальних закладів Православної церкви і громадськості у моральному вихованні учнівської молоді півдня України (кінець ХІХ століття – 1917 рік)» зі спеціальності 13.00.01 − загальна педагогіка та історія педагогіки;
  • у2016 році А. Л. Ускова − «Формування в учнів основної школи цінності піклування про іншу людину в позакласній виховній роботі» зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання; О. О. Постильна – «Формування моральних цінностей студентів педагогічних університетів засобами інформаційно–комунікаційних технологій» зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання.

Значних результатів досягнуто співробітниками лабораторії і у виконанні проекту за держзамовленням на тему: «Теоретико-методичний супровід релігійних ідентичностей у культурно-освітніх практиках народів Північного Приазов’я» (організація та проведення семінарів, конференцій, видання посібників та методичних матеріалів, експедиції тощо).

Навчальний напрям діяльності лабораторії представлено впровадженням Спеціалізації «Християнська етика». Базою навчальної підготовки студентів є стандарт вищої освіти МДПУ: Освітньо-кваліфікаційна характеристика та освітньо-професійна програма підготовки бакалавра з варіативною складовою спеціалізації «Християнська етика» для галузі знань 0101 Педагогічна освіта за напрямом підготовки 6.010102 «Початкова освіта» кваліфікація «Вчитель християнської етики». Стандарт розроблений авторським колективом (Л. Москальовою, І. Рябко, Г. Васяновичем, В. Молодиченко, Т. Троїцькою, Г. Шевченко) у 2013 році та затверджений у встановленому порядку.

Виховний напрям діяльності лабораторії:

Студентами та співробітниками лабораторії проведено марафони, семінари та конференції різного рівня, а також запроваджено традиційні заходи, наприклад, виставку теоретико-практичних здобутків викладачів та студентів «Великодня майстерня» та святкові заходи для учнів та вихованців закладів освіти різного типу, наприклад, «Дарунки Святого Миколая» тощо.