Плідна співпраця кафедри української і зарубіжної літератури з загальноосвітніми закладами міста
Сьогодні 26 вересня 2018 року на агробіологічному комплексі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбулась екскурсія по ботанічному саду та до музею українського орнаменту, в якій взяли участь учні 9-в класу ліцею № 5 міста Мелітополя.
Під час екскурсії школярі дізналися багато нової інформації, зокрема про те, які дерева та кущі найкраще приживаються на території Мелітопольщини, а також побачили рослини, які вирощують студенти спеціальностей «Біологія» та «Садово-паркове господарство». Глибокими знаннями у ботанічній справі зі школярами поділилася співробітник кафедри ботаніки та садово-паркового господарства Журба Тамара Володимирівна. Учні із захопленням слухали екскурсовода.
Не менш цікавою була екскурсія до музею українського орнаменту. Слід наголосити на тому, що музей був відкритий ще у 2015 році, коли філологічний факультет очолювала Шарова Т.М. Нині – це прекрасна скарбниця факультету та усього університету, де можна зануритися у дивовижний світ орнаменталістики. Сьогодні в музеї налічується більше 200 експонатів. Кожного року фонди музею поповнюються новими рушниками, килимами, глечиками та іншими побутовими речами, які презентують студенти першого курсу під час проходження фольклорної практики.
Екскурсію по музею українського орнаменту провела доцент кафедри української і зарубіжної літератури Атрошенко Г.І. Вона настільки захопила 9-класників, що усі учні прослухали розповідь до кінця. Дівчатам було цікаво дізнатися про весільні обряди; вони із задоволенням розглядали весільні рушники, а хлопці розглядали орнаменти на глечиках.
Фінальна частина екскурсії по музею завершилася позитивним записом вчителя української мови і літератури ліцею №5 Саєнко Ю.В. у журналі відгуків і побажань.
Хочемо подякувати адміністрації ліцею №5 за надану можливість школярам поглибити власні знання та відпочити на свіжому повітрі, а також висловити слова вдячності ректорату Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за підтримку. Окрема подяка вчителю української мови і літератури Саєнко Ю.В. за небайдужість до українського слова!