Методичний семінар «Формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії»

Методичний семінар «Формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії»28 жовтня 2019 р. для вчителів географії м. Бердянськ доцентом кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства О.З.Байтеряковим було проведено методичний семінар-тренінг «Формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії». Мета заходу – забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентнісного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі у контексті концепції Нової української школи.

В ході доповіді О.З.Байтеряков поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. Також було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М.Сергіїва «Яблуні в цвіту», К.Крижицького «Вечір в Україні», А.Куїнджі «Нива». На прикладі застосування мистецьких творів вчителі ознайомились з методичними аспектами формування в учнів картографічної культури шляхом виконання відповідних завдань.

У другій частині семінару було розглянуто методику застосування творів художньої літератури на уроках географії. Учасники семінару виявляли географічний зміст і причинно-наслідкові зв’язки між компонентами природи на прикладі творів Ж.Верна, О.С.Пушкіна, М.В.Гоголя, А.Шклярського, Г.Акулова і ін.

Учасники семінару мали можливість не тільки насолодитись натхненними рядками художніх творів, але й виявити їхній глибокий географічний зміст та культурну значущість надбань українського та світового мистецтва.

Наприкінці семінару учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання щодо наступних зустрічей.

Залишити відповідь