Методичний семінар «Методика формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії»

10 лютого 2019 р. на базі Запорізького Січового колегіуму для вчителів географії Запорізької області доцентом кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства О.З.Байтеряковим було проведено методичний семінар-тренінг «Методика формування культурологічної компетентності в шкільному курсі географії». Мета заходу – забезпечити сприяння подальшому впровадженню компетентносного підходу у викладанні географічних дисциплін в школі у контексті концепції Нової української школи.

Під час семінару відбулась презентація монографії Олега Зуфаровича «Методичні аспекти формування культурологічної компетентності учнів в шкільному курсі географії». У монографії відображено узагальнення методики і власного досвіду застосування живопису, художньої літератури і поштових марок в курсі географії. Окрім теоретичних положень, вона містить чисельні приклади і методичні поради з практичного використання конкретних мистецьких творів на уроках географії.

В ході доповіді О.З.Байтеряков поділився досвідом і власною методикою застосування творів живопису і художньої літератури в географічній освіті для формування ключових компетентностей учнів. Також було проведено тренінг з комплексного географічного аналізу творів живопису на прикладі картин українських художників М.Сергіїва «Яблуні в цвіту», К. Крижицького «Вечір в Україні», А. Куїнджі «Нива», літературних творів Ж. Верна, О.С.Пушкіна, М.В.Гоголя, А.Шклярського, Г.Акулова і ін.

У другій частині доповіді вчителі на прикладі застосування мистецьких творів ознайомились з методичними аспектами формування в учнів картографічної культури шляхом виконання відповідних завдань.

Учасники семінару мали можливість не тільки насолодитись натхненними рядками художніх творів, але й виявити їхній глибокий географічний зміст та культурну значущість надбань українського та світового мистецтва.

Наприкінці семінару учасники висловили позитивні відгуки про захід та побажання наступних зустрічей.

Previous Article
Next Article

Залишити відповідь