ДАЙДЖЕСТ ПОДІЙ

🎓⭐️ 25  грудня 2023 року пройшов  захист дипломних  робіт здобувачів денної та заочної форм навчання  магістерського рівня спеціальності 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво.👨🏻‍💻✅ Захист робіт відбувся з використанням платформи ZOOM.

📝‼️ Під час доповідей здобувачі успішно представляли результати проведених досліджень у галузі музичної освіти, продемонстрували методологічну компетентність та перспективи застосування результатів досліджень у практиці музичного навчання в закладах загальної освіти.  Доповіді здобувачів супроводжувалися демонстрацією презентацій. Члени комісії (голова – професор Н.Сегеда, заступник – доцент М.Білецька, член комісії – ст.викладач С.Терещенко) ставили запитання, які допомагали здобувачам реалізувати право на захист своїх наукових  ідей. Здобувачі отримали позитивний результат.

🌟🌟🌟

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького 15 грудня 2023 року організував профорієнтаційний захід для майбутніх вступників. Цей день був присвячений знайомству абітурієнтів з різноманітними програмами навчання, доступними в університеті, а також з можливостями кар’єрного зростання, які вони пропонують.
Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка професорка Н.А. Сегеда) з радістю взяла участь у цій події. А.М. Мітєва представила навчальні програми кафедри, їх зміст та переваги, розповіла про особливості навчання, про те, які знання та навички здобувають студенти, а також про можливості працевлаштування після закінчення університету.
Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії пропонує широкий спектр програм бакалаврату та магістратури, які відповідають сучасним потребам ринку праці. Випускники кафедри успішно реалізовують себе у професії та у артистичній діяльності, працюють у філармоніях та на театральних сценах.
Наші викладачі прагнуть до того, щоб кожен студент здобув якісну освіту та мав можливість побудувати успішну кар’єру.
Запрошуємо всіх абітурієнтів, які цікавляться навчанням на кафедрі теорії і методики музичної освіти та хореографії долучатися до наших освітніх програм!

🌟🌟🌟

Вітаємо нашого талановитого здобувача вищої освіти Дениса Булаха (спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)) з перемогою у Міжнародному багатожанровому конкурсі «МИКОЛАЙСЬКІ ЗІРКИ – 2023». Журі високо оцінило конкурсний виступ Дениса та визначило його володарем Гран-прі!

 

🌟🌟🌟

  1. Вітаємо здобувачку першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальність 024 Хореографія, кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка Наталя СЕГЕДА) ЧУБ Анну з перемогою у VI Міжнародному фестивалі-конкурсі «Таланти України» (Лауреат І премії).
    Бажаємо подальших успіхів

 

🌟🌟🌟

Підсумки проведення Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоровя та культурного зростання особистості впродовж життя»

1-2 грудня 2023 року відбулася Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя», яка традиційно вже 11 років поспіль проводиться кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Науковий захід об’єднав більше 170 науковців (викладачів ЗВО, мистецьких закладів освіти, учителів ЗЗСО, керівників ПЗСО, здобувачів вищої освіти, аспірантів) як України (Мелітополь, Запоріжжя, Бердянськ, Дніпро, Київ, Миколаїв, Чернівці, Умань, Львів, Харків, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Вінниця та ін.), так і Болгарії, Сполучених Штатів Америки та Малазії.

На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулися Наталя Фалько, кандидат психологічних наук, доцент, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Ірина Задорожна, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктор педагогічних наук, професор; Валентина Нечипоренко, доктор педагогічних наук, професор, ректор Комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради; Тетяна Коноваленко, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Наталія Гузь, кандидат психологічних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Наталія Савелюк, доктор психологічних наук, професор, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

У рамках проведення конференції науковці працювали за такими напрямами:

  • Освіта в діалозі з сучасністю: соціокультурний розвиток особистості дитини дошкільного віку засобами мистецтва.
  • Актуальні освітні технології збереження і розвитку здоров’я школярів початкових класів засобами мистецтва Секція
  • Особливості використання засобів мистецтва у процесі розвитку життєстійкості особистості.
  • Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні й практичні аспекти педагогічної підготовки до її реалізації.
  • Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів і здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій.

Учасники конференції розглядали актуальні питання мистецько-педагогічної освіти, сучасних підходів до методичної та практичної підготовки майбутніх учителів, впровадження терапії мистецтва в освітній процес тощо.

Кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри, професор Наталя СЕГЕДА) було проведено засідання  секцій: «Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні і практичні аспекти педагогічної підготовки до її  реалізації» та «Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій». На секціях продставили свої доповіді Наталя Сегеда, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Україна) «Сучасна педагогіка мистецтва: актуальні дефініції»; Махотіна Юлія, концертмейстер кафедри хореографії та вокального мистецтва ННІ «Донецька державна музична академія ім. Прокоф‘єва С.С.» Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (Україна) «Діяльність концертмейстера: теорія та практика професійної майстерності в умовах реального життя»; Воскобойнікова Вікторія, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри хорового диригування та академічного співу, ХДАК (Україна) «Виховання сучасної молоді засобами оперного мистецтва»; Пащенко Інна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (Україна) «Арт-педагогічні технології у формуванні стресостійкості майбутніх учителів музичного мистецтва».

Дякуємо за плідну наукову й творчу співпрацю нашим університетам-співорганізаторам, а також усім учасникам, хто зміг долучитися до XI Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя»!

 

 

1-2 грудня 2023 року в Мелітопольському державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького відбулась Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання  особистості впродовж життя».

Мета проведення заходу  – актуалізація міждисциплінарного підходу для вирішення проблеми збереження і розвитку психофізичного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів засобами мистецтва.

Другий день конференції був присвячений молодіжним студіям, а саме дослідно-експериментальній роботі молодих науковців та здобувачів вищої освіти з розробки та апробацій творчих проектів розвитку особистості засобами мистецтва.

Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри, професор Наталя СЕГЕДА) провела засідання  секцій: «Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні і практичні аспекти педагогічної підготовки до її  реалізації», «Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій».

Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності Хореографія, ЧУБ Анна у своїй доповіді розкрила питання особливості позакласної хореографічної роботи з учнями підліткового віку. Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) розглянули актуальні проблеми виконавської підготовки студентів-музикантів: КУЩАК Данило з доповіддю «Увага музиканта-інструменталіста в навчальній та виконавській діяльності», МАЛАХОВА Ангеліна з темою «Змістові аспекти стресостійкості студента-вокаліста при підготовці до сценічного виступу».

Бажаємо здобувачам невичерпної енергії та успіхів у подальшій науковій діяльності!

🌟🌟🌟

Виробнича практика (викладацька) здобувачів вищої освіти ІІ курсу за освітнім ступенем магістр

На кафедрі з 30.10.2023 р. по 19.11.2023 р. пройшли  виробничу практику (викладацьку)  здобувачі вищої освіти ІІ курсу за освітнім ступенем магістр, спеціальність: 014.13  Середня освіта (Музичне мистецтво),  Освітньо-наукова програма: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами).

Мета практики полягає в забезпеченні готовності здобувачів до практичної реалізації набутих у процесі навчання фундаментальних знань про теоретико-методологічні аспекти педагогічної, музично-виконавської діяльності, принципи її організації та форми проведення лекційних та практичних занять.

Зміст виробничої практики містив у собі навчальну, науково-дослідну та виховну роботу.

Відповідно до затвердженого індивідуального плану, здобувачі ознайомились з особливостями викладання в ЗВО, кафедральною документацією, самостійно провели лекційні та практичні заняття з освітніх компонентів кафедри.

 

🌟🌟🌟

3 листопада 2023 року кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри, проф. Н. Сегеда) взяла участь у І Міжнародній виставці рефлексивно-конструктивних новацій забезпечення якості вищої освіти. Науково-педагогічними працівниками кафедри С. Терещенко та І. Пащенко було представлено доповідь на тему «Теорія і практика розвитку стресостійкості майбутнього вчителя засобами музичного і хореографічного мистецтва в умовах сучасних життєвих викликів», в ході якої було актуалізовано проблему відновлення, збереження та корекції психічного здоров’я здобувачів вищої освіти у навчально-виховному процесі в умовах дистанційного навчання крізь призму зцілювального потенціалу музичного мистецтва та його синтезу.

Доповідачі  надали теоретичне обгрунтування понять стресу, його властивостей та форм вираження у студентів. Наголошено на важливості виплеску негативних емоцій через творчість та формування такого поняття, як стресостійкість. Зауважено, що згідно специфіки нашого фаху викладачі надають перевагу в роботі у напрямку розвитку стресостійкості студентів-музикантів потенціалом арт-педагогічних технологій, які активно запроваджуються в навчально-виховний процес мистецьких дисциплін. Арт-педагогіка постає у навчальній роботі зі студентами-музикантами як сфера виховання мистецтвом з лікувальними (терапевтичними) цілями. В ході доповіді були представлені методики, які запроваджуються викладачами під час лекцій, практичних занять, куратоських годин. Серед них грунтовно були розглянуті вербально-невербальні та звукові технології («Колесо емоцій»), поемо-терапія (пластичне декламування), ізо-терапія (інтерпретовані малюнки студентів, що уявляли себе у вигляді музичних інструментів) та музикотерапія у всіх її існуючих активних і пасивних формах (вокало-терапія, ігрова вокалотерапія, аналітична та інтеграційна музикотерапія). До кожного різновиду арт-педагогічної технології були подані відео-приклади роботи зі студентами-музикантами. Особлива увага була звернута на процес дистанційної  підготовки здобувачів вищої освіти до мистецьких конкурсів та концертних виступів різних рівнів та продемонстрована результативність такої діяльності.

Підводячи підсумок, доповідачі зауважили, що важливо створювати арт-терапевтичний простір на заняттях зі  студентами, адже він відкриває для них додаткові розвивальні можливості, допомагає подолати стресові стани і психічні бар’єри, захопитися творчістю та самовиразитися через неї.

🌟🌟🌟

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній міждисциплінарній науково-практичній конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя», яка відбудеться 1-2 грудня 2023 р.

Мета конференції – актуалізація міждисциплінарного підходу для вирішення проблеми збереження і розвитку психофізичного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів засобами мистецтва.

До участі запрошуються науковці, аспіранти, викладачі, студенти, фахівці-практики.

Науково-практична конференція проводиться за такими напрямками:

  1. Освіта в діалозі з сучасністю: соціокультурний розвиток особистості дитини дошкільного віку засобами мистецтва.
  2. Актуальні освітні технології збереження і розвитку здоров’я школярів початкових класів засобами мистецтва
  3. Особливості використання засобів мистецтва у процесі розвитку життєстійкості особистості.
  4. Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні і практичні аспекти педагогічної підготовки до її  реалізації.
  5. Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій.
  6. Дослідно-експериментальна робота молодих науковців та здобувачів вищої освіти з розробки та апробацій творчих проектів розвитку особистості засобами мистецтва.

Тези доповідей планується друкувати після завершення конференції.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ конференції (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

 

 

 

* * * * * * *

9 жовтня 2023 року старшим викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри – професор Наталя СЕГЕДА) Світланою ТЕРЕЩЕНКО проведено відкриту лекцію з освітнього компонента “Теорія і методика музичної освіти” зі здобувачами освітнього рівня бакалавр (922-с та 520-с групи).

На занятті розкрито тему актуальності системи музично-ритмічного виховання педагога-новатора 20 століття Еміля Жак-Далькроза у освітньому процесі сучасного ЗЗСО.
Викладач залучала студентів до аналітичної діяльності та діалогічної взаємодії, створювала проблемні ситуації, давала можливість студентам не лише сприймати навчальний матеріал на слух, а бути активними учасниками л екційного процесу.
Упродовж заняття студенти ознайомилися з біографічними відомостями Жак-Далькроза, особливостями його музично-ритмічної системи, передивилися відео-приклади застосування методики у навчальному процесі, спробували відтворити ритмічні вправи із різноманітними рухами тіла, проаналізували освітню реальність і запропонували ідеї по втіленню методики Е. Жак-Далькроза у класно-урочну та позакласну діяльність учнів.
Студенти отримали творче завдання, пов’язане зі створенням графічної ритмічної композиції на улюблену мелодію із добором танцювальних рухів.За результатами заняття зі здобувачами вищої освіти проведено тестування.
Завдяки різноманітним методам та прийомам навчання, зокрема мотиваційному прийому “Очікування” і рефлексії “Результат очікування”, мету лекційного заняття було досягнуто, завдання виконано.

* * * * * * *

*

*

18 травня 2023 року проведено вебінар-тренінг «Вокальна підготовка майбутнього вчителя музичного мистецтва та шляхи її вдосконалення в умовах дистанційного навчання». Учасниками вебінару-тренінгу стали студенти та викладачі кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії. Під час вебінару було висвітлено сучасний стан вокальної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва в умовах дистанційного навчання. Розглянуто переваги та недоліки методів навчання, що базуються на дистанційних технологіях у професійній вокальній освіті.

Виконано порівняння дистанційного навчання із класичними методами очного та заочного навчання. Охарактеризовано основні ключові компетентності викладачів вокалу в організації дистанційного навчання. Під час дискусії проведеного вебінару виявлено, що значна кількість студентів і викладачів позитивно ставляться до застосування технологій дистанційного навчання у процесі вокальної підготовки. Більшість студентів вважають, що в них сформована готовність до вокального навчання в умовах дистанційної освіти. Їх якість дистанційного навчання у значній мірі залежать від сформованої готовності майбутніх учителів музичного мистецтва до дистанційного навчання співу, ефективних технологій такого навчання, а також – технічних характеристик гаджетів, якими користуються викладачі й студенти та швидкості інтернету й завантаження певного каналу зв’язку.

*

*

* * * * * * *

*

*

5 травня 2023 рокупроведено вебінар «Сутність і зміст професійної самореалізації педагогів-музикантів  у воєнний час». Метою якого було забезпечення профілактики особистої психологічної готовності педагога -музиканта до професійної діяльності у воєнний час. До вебінару були залучені викладачі педагогічних вузів мистецького спрямування, вчителі музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти, стейкхолдери спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та майбутні педагоги -музиканти. Окрім теоретичної частини (аналітика психологічного стану вчителя у воєнний час, особливості поведінки вчителя у надзвичайній ситуації, практичні поради виходу з стресової ситуації) було представлено досвід педагогів-музикантів (випускників МДПУ імені Богдана Хмельницького різних років) по професійній самореалізації у воєнний час.

*

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Філософ Анна, Лисенко Ганна, Жежулова Анастасія, Греджев Андрій

⭐️1 МІСЦЕ ⭐️

                                          

**    *      *           

*

Буянова Надія та Хореографічний колектив Елегія dance 

⭐️ 2 МІСЦЕ ⭐️

                                             

*

на Канадсько-українському фестивалі дитячої та юнацької творчості Торонто 2023

*

Бажаємо подальших творчих звершень та перемог!

*

*

* * * * * * *

*

*

24 квітня 2023 року старшим викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Терещенко Світланою Веніамінівноюбуло проведено відкрите заняття з дисципліни “Грим”. Темою заняття було “Особливості створення характерних гримів”. Під час практичного заняття, викладачка розкрила студентам-хореографам поняття про вікові особливості людей та специфіку накладання гриму на дитяче, молоде та старе обличчя. Впродовж теми відбувалася активна дискусія, студенти -хореографи висловлювали свої думки, демонстрували приклали гримування обличчя із використанням різнофактурних матеріалів. На відкритому занятті була присутні ви кладачі хореографічних дисциплін та  здобувачі вищої освіти ОП “Хореографія” 619, 620 та 621 груп.

*

*

* * * * * * *

*

21 квітня 2023 року проведено вебінар на тему “Арт-терапія в системі сучасної музичної освіти”. Головною метою вебінару було розкриття значення музикотерапії як засобу корекції емоційного стану студентів в умовах війни.  До дискусії головних питань вебінару долучилися науково-педагогічні працівники кафедри та стейкхолдери освітніх програм спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво). Викладачі та гості дійшли висновку, що музикотерапія є одним з найефективніших методів роботи зі студентами, який спрямований на подолання стресових ситуацій.

*

*

* * * * * * *

*

*

25 березня 2023 року відбувся вебінар «Методичні особливості викладаня уроків музичного мистецтва в умовах дистанційної форми здобуття знань» в рамках Методичної майстерності педагога Нової української школи. Формат вебінару був у вигляді відео-доповіді, яка була розміщена на освітніх онлайн-платформах закладів загальної середньої освіти м.Мелітополя, сторінках соціальних мереж та розіслані особисто на емейл тим вчителям, що не мають технічної змоги долучитися до вебінару. У відео-доповіді було надано методичні рекомендації по створенню і виконанню творчих завдань з інтегрованого курсу “Мистецтво” в умовах дистанційної форми навчання. Терещенко Світлана Веніамінівна запропонувала колегам використовувати налаштунки мобільного телефону для виконання творчих завдань. Матеріал вебінару стане у пригоді вчителям музичного мистецтва, що проводять уроки на платформі Zoom, розміщують завдання у гугл-класах або особисто спілкуються з учнями через месседжі.

*

*

* * * * * * *

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Хореографічний колектив
🎉🎉🎉 “Елегія dance” 🎉🎉🎉
з блискучим виступом та отриманням
🎉🎉 диплому ГРАН ПРІ🎉🎉
на Міжнародному онлайн фестиваль-конкурсі “Славянски Венец”. Bulgaria 2023 р.
*

*

Бажаємо нашим студентам невичерпної енергії, творчих ідей та перемог!

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

*

здобувача першого рівня освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво)

 ЮЛЮГІНА Володимира

 номінація “Вокал”. 

та його викладача з постановки голосу Пащенко І.М. з отриманням

диплому ЛАУРЕАТА 1 СТУПЕНЯ

на Канадсько-українському фестивалі дитячої та юнацької творчості Торонто 2022

*

Бажаємо подальших творчих звершень та перемог!

*

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

*

Хореографічний колектив «Елегія dance» із здобуттям

 1 МІСЦЯ

на  V-й Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс “Таланти України”

*

*

Бажаємо творчих сил, креативних ідей та творчої підтримки до нових звершень!

*

 

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

здобувачів

ФІЛОСОФ Анну, ЛИСЕНКО Ганну, ГРЕДЖЕВА Андрія та КУЗНЕЦОВУ Ярину

із здобуттям кожного 1 МІСЦЯ на

на  V-й Міжнародному дистанційному фестиваль-конкурсі “Таланти України”

*

                    

Бажаємо нашим здобувачам натхнення, позитиву та здійснення намічених творчих цілей!

*

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

 

здобувачів ЖЕЖУЛОВУ Анастасію

та СИМОНЕНКО Катерину 

з отриманням диплому ГРАН-ПРІ 

номінація “Хореографічне мистецтво”

на  V-й Міжнародному дистанційному фестиваль-конкурсі “Таланти України”.

*

Бажаємо нашим здобувачам невичерпної енергії, творчих ідей та подальших творчих звершень і перемог!

*

*

* * * * * * *

 

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

*

здобувачку першого рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво)

ЛИНЕНКО Валерію з отриманням диплому ГРАН-ПРІ 

в номінації “Вокальний жанр”

на Міжнародному фестиваль-конкурсі

“Зимова казка”

*

Бажаємо творчих сил, креативних ідей та творчої підтримки до нових звершень!

*

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

*

здобувачку першого рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво)

ЛИНЕНКО Валерію з отриманням

                     диплому ГРАН-ПРІ 

в номінації “Вокальний жанр”

на Міжнародному фестиваль-конкурсі “Сузір’я талантів”(м.Ужгород. Україна)

Бажаємо натхнення, позитиву та здійснення намічених творчих цілей!

*

*

* * * * * * *

*

*

В І Т А Є М О !! 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

*

 

 

здобувачку другого рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво)

Чиквашвілі Анастасію з отриманням

ПРИЗОВОГО МІСЦЯ (диплом 1 ступеня),

в номінації “Академічний вокал”

на IX International music competition «BRAVO» (Туреччина)

*

*

*

Бажаємо нашим здобувачам невичерпної енергії, творчих ідей та подальших творчих звершень і перемог!

*

*

* * * * * * *

*

*

Вітаємо!!

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

 

наших студентів, здобувачів першого рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Рябушину Раїсу та Юлюгіна Володимира

 номінація “Академічний вокал”. 

та їх викладача з постановки голосу Пащенко І.М. з отриманням

призових місць (1 та 2 відповідно)

на VII Міжнародному онлайн-конкурсі мистецтв “Grazioso”,

Конкурс відбувся при підтримці та сприянні Національної музичної академії П. І. Чайковського. Голова журі – професор Франц Йосип. Організатор конкурсу Caspi Art Sanat Ve Sanatsal (Туреччина).

Бажаємо подальших творчих звершень та перемог!

*

*

* * * * * * *

*

*

3 листопада старшим викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Терещенко Світланою Веніамінівноюбуло проведено відкрите заняття з дисципліни “Теорія і методика музичної освіти”. У практичному занятті прийняли участь студенти 921 групи ННІСПіМО, які активно долучилися до підготовки, виконали випереджальні завдання, проявили креативність і творчість. Під час практичного заняття, викладачем був актуалізований практико-орієнтований аспект теми “Методика формування і розвитку музичних здібностей школярів”. Упродовж заняття відбувалася творча дискусія, студенти опанували методи та методичні прийоми розвитку ритмічного слуху, ладового чуття і здатності до слухових уявлень у учнів різних вікових категорій.

Вони створювали ритмічні рисунки за допомогою різноманітних предметів, вигадували руханки, відтворювали звукові ланцюжки, озвучували твори-роздуми, виконували арт-портрети. Мотиваційним прийомом були фрази-очікування на жовто-блакитних стрічках, що наприкінці заняття прикрасили віночок знань, які майбутні вчителі музичного мистецтва візьмуть в свою професійну діяльність як оберіг віри і надії.

*

*

* * * * * * *

*
*
*
КАФЕДРА ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ ТА ХОРЕОГРАФІЇ
*
16-17 грудня 2022 р.
*
проводить МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ
“ПЕДАГОГІКА МИСТЕЦТВА ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ І РОЗВИТКУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ТА КУЛЬТУРНОГО ЗРОСТАННЯ ОСОБИСТОСТІ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ”
*
МЕТА − актуалізація людино- і культуротворчої місії педагогіки мистецтва як актуальної освітньої технології збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів.
*
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРОВОДИТЬСЯ ЗА ТАКИМИ НАПРЯМКАМИ:
1. Історико-методологічні підвалини дослідження впливумистецтва на психофізіологічний стан людини та її культурне зростання.
2. Концептуально-методичні засади забезпечення якості психолого-педагогічного супроводу психофізіологічного становлення та культурного зростання людини засобами мистецтва.
3. Методичні основи особистісноценторованого викладання фахових дисциплін у закладах позашкільної, передвищої фахової освіти та у вищій школі в умовах дистанційної форми набуття знань.
4. Дослідно-експериментальна робота молодих науковців та здобувачів вищої освіти з розробки та апробацій творчих проектів розвитку особистості засобами мистецтва.
5. Підвищення самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій.
*
*
Для ознайомлення з інформаційним листом на українській мові натисніть на посилання:  // інформаційний лист //
*
*
Для оформлення заявки на участь у конференції натисніть на посилання:

*

*

*

* * * * * * *

*

*

16 грудня 2022 року було проведенотренінг-вебінар “Методика проведення лікувально-профілактичних заходів із використанням життєстверджувального потенціалу музичного та хореографічного мистецтва”.

Під час доповіді старший викладач Терещенко Світлана Веніамінівна дала інформаційні відомості присутнім про психологічну природу стресу та етапи його подолання через самовираження засобами музичного та хореографічного мистецтва. Тренінг містив арт-терапевтичні методики, які було запропоновано відтворити присутнім в реальному часі. Доповідач-тренер (запрошений стейхолдер спеціальності 024 Хореографія) мотивував до виплеску негативних емоцій через танцювальні рухи (“Емоційний фітнес”, “Патріотичний челенж” та інш.), Експресивний живопис та музико-терапію. Практичні прийоми тренінгу були висвітлені у тезах до наукової конференції, що може стати у пригоді викладачам, вчителям, батькам і дітям, які пережили або перебувають у стресі.

*

*

* * * * * * *

*

*

18 жовтня 2022 р. відбулося відкрите заняття з освітнього компоненту «Хорове диригування» зі студентом 3-го курсу Булахом Денисомна тему «Динаміка як важливий засіб музичної виразності» (викл. Багрій Т.Є., концертмейстер Переверзєва О.В.).

Використання інтерактивних методів навчання на занятті створювало атмосферу творчості, сприяло виробленню в студента власного трактування хорового твору. Вивчення пісні січових стрільців «Гей, видно село» на вірші Левка Лепкого в обробці для хору М. Колесси перекликалося з сьогоденням, з визволенням української землі від окупантів: «…А хто піде з нами, буде славу мати, ми йдем за свободу воювати».

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

* * * * * * *

*

*

План-графік

проведення інформаційно-профорієнтаційних заходів 

кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії

на 1 семестр 2022-2023 н.р.

*

*

* * * * * * *

*

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
014.13 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО)
У ПРОЕКТІ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦  «UKRAINIAN FOR FRIENDS» 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

 

За ці довгі 8 місяців повномасштабної війни, Україна стала чи ненайпопулярнішою країною у світі. Відвага, стійкість, свобода, незламність духу, мужність – з такими чеснотами асоціюють український народ у світі сьогодні. Чимало іноземців зацікавилися українською історією, культурою а також вивченням української мови. Так, в Indiana University Bloomington (США) кандидат філологічних наук, викладач кафедри слов’янських мов і культури Світлана Мельник почала викладати безкоштовний онлайн-курс української мови для бажаючих з усього світу.

1 та 8 жовтня 2022 р., у рамках серії щотижневих зустрічей українсько-американської спільноти, відбувся захід під назвою «Російське вторгнення в Україну: голоси студентів Мелітопольського державного педагогічного університету» (The Russian Invasion of Ukraine: Student Voices of Melitopol State Pedagogical University). Учасниками заходу стали викладачка кафедри теорії і методики музичної освіти і хореографії доцент ПАЩЕНКО І.М. а також студенти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво): СТРУКОВА Софія, РЯБУШИНА Раїса та ЮЛЮГІН Володимир. Під час зустрічі студенти поділилися розповідями про особисте життя, приділили велику увагу ролі української культури, науки й освіти у подоланні конфліктів та запобіганні війни у майбутньому. І звичайно, студенти розчулили присутніх своїми чудовими голосами, заспівавши українські народні пісні з репертуару Квітки Цісик, американської співачки з українським походженням.

Подібні зустрічі демонструють високий ступінь зацікавленості Україною у світі зі сторони її міжнародних партнерів, розкривають сутність єдності думок щодо російської загрози та сприяють поширенню інформації про реальний хід справ для людей по всьому світу, що радо допомагають Україні. Усі присутні з великою вдячністю виявили неабиякий інтерес до заходу та запросили студентів МДПУ до участі у навчально-виховному заході приуроченому вивченню історії української культури американськими студентами що відбудеться у Indiana University Bloomington (США).

*

*

* * * * * * *

*

*

_______🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ________
📕 Ч Е Р В О Н И Й тиждень 📕
спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
першого та другого рівня вищої освіти

та спеціальність 024 Хореографія першого рівня освіти

(натисність, щоб переглянути розклад)

*

*

* * * * * * *

*

*

 

____________🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ________________
❗️❗️ НАЧИТОЧНИЙ ТИЖДЕНЬ (ДФН)❗️❗️
01.09.2022 – 09.09.2022
спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
першого та другого рівня вищої освіти (без 1х курсів)
та спеціальність 024 Хореографія першого рівня освіти (без 1х курсів)

 *

*

* * * * * * *

*

*

*

*

* * * * * * *

*

*

*

*

* * * * * * *

*

*

ТВОРЧИЙ КОНКУРС
НА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 024 ХОРЕОГРАФІЯ
Розклад творчих конкурсів для вступу на навчання за ступенем бакалавра на 1 курс
(денна та заочна форми навчання) ✅⭐
На місця державного та регіонального замовлень(БЮДЖЕТ):
📅‼️01 – 18 липня 2022 р. на платформі ZOOM
За кошти фізичних та юридичних осіб (КОНТРАКТ):
📅‼️ 09-16 серпня 2022 р.
🟡Підключитись до конференції Zoom
🟠Ідентифікатор конференції: 755 1672 0503
🟢Код доступу: 2022
Початок творчих конкурсів з хореографії о 9:00 ✅⌚
📈 Результат конкурсу– оцінка за шкалою 100-200 балів;
🖥️Оголошення результатів – на сайтах закладів освіти.
(Інформація скопійована з офіційного телеграм каналу МДПУ ім.Б.Хмельницького https://t.me/+Nd-vxz3fpoJkOTFi )
*
*

* * * * * * *

*

*

*
*

* * * * * * *

*

*

23 та 24 травня 2022 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького проведено ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ здобувачів вищої освіти НА ДЕННІЙ ТА ЗАОЧНІЙ ФОРМАХ НАВЧАННЯ за освітньо-науковою програмою Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами).

Склад Екзаменаційної (атестаційної) комісії: голова – д.п.н., доц. Василенко Л. М.; заступник голови – к.п.н., доц. Сопіна Я.В., члени ЕК: д.п.н., професор Сегеда Н. А., к.п.н., доцент Антоненко О.М., секретар – Харченко Ю. Т.
Здобувачі вищої освіти ступеня “магістр” груп М520-с та Мм20-м продемонстрували високий науково-методичний рівень підготовки та яскраво представили результати власних дослідних робіт мультимедійною презентацією.
За рішенням екзаменаційної (атестаційної) комісії усі здобувачі вищої освіти отримали добрі оцінки. Щиро бажаємо їм подальших успіхів у професійній діяльності та здійснення мрій!
*
*

* * * * * * *

*

*

*

*

* * * * * * *

*

*

17-18 травня 2022 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (зав.каф. д.п.н., професор СЕГЕДА Н.А.) був ОРГАНІЗОВАНИЙ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД у дистанційному режимі в межах батьківських зборів КЗ «Мелітопольського фахового коледжу культури і мистецтв» ЗОР.
Представники кафедри: викладачі МЕРЖЕВА Л.Ф., БАГРІЙ Т.Є. та концертмейстер ВРУБЕЛЬ Г.Ф. надали вичерпну інформацію щодо особливостей вступної кампанії на освітні програми «Середня освіта. Музичне мистецтво» та «Хореографія». Детального обговорення набули питання особливостей самого освітнього процесу, зокрема форм навчання та способу освітньої комунікації, переліком освітніх компонент та їх змісту. Було висвітлені можливості за різними рівнями освіти, а також можливості подальшого працевлаштування випускників зазначених спеціальностей.
Позитивним завершенням зустрічі слугував обмін контактною інформацією та домовленість про подальші зустрічі. Також студентам коледжу та їх батькам було запропоновано долучитися до інтерактивного заходу «День відкритих дверей МДПУ імені Богдана Хмельницького «Твій вибір – більше, ніж університет!», який відбудеться 20.05.22 на платформі ZOOM (ідентифікатор конференції: 811 6600 9183, код доступу: 2022).
*
*

* * * * * * *

*

*

19 травня 2022 року відбулась відкрита інформаційна онлайн-зустріч з випускними курсамиНавчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького стосовно питань складання підсумкової атестації та проходження практики.
У ході зустрічі виконуюча обов’язки ректора к.п.н., доцент Наталя Фалько відповідала на питання випускників стосовно організації завершення навчального року в умовах тимчасового переміщення МДПУ імені Б. Хмельницького та оновлення баз практик з подальшим проходженням практик у дистанційній формі.
Координацію з питань вступної кампанії на освітній ступінь «магістр» було проведено головою приймальної комісії к.п.н., доцентом Світланою Дубягою. Здобувачі освіти, зокрема спеціальностей 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 024 Хореографія мали можливість ознайомитись з детальнім поясненням усіх особливостей вступу до магістратури за різними освітніми програмами. Також усім присутнім здобувачам освіти було надано покроковий таймінг дій усього вступного процесу від дат реєстрації для складання магістерського тесту навчальної компетентності до зарахування на освітні програми.
*
*

* * * * * * *

*

*

*

*

* * * * * * *

*

*

16 та 17 травня 2022 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького ПРОВЕДЕНО КОМПЛЕКСНИЙ ЕКЗАМЕН (ЗА КВАЛІФІКАЦІЄЮ) НА ДЕННІЙ ТА ЗАОЧНІЙ ФОРМАХ НАВЧАННЯ за освітньо-науковою програмою Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами).
Здобувачі вищої освіти ступеня “магістр” груп М520-с та Мм20-м якісно й аргументовано надали відповіді під час виступів, всебічно розкриваючи зміст екзаменаційних питань, продемонстрували вільне володіння державною мовою та професійною термінологією. За рішенням атестаційної комісії усі здобувачі вищої освіти склали Комплексний екзамен (за кваліфікацією) на достатньо високому рівні.
*
*

* * * * * * *

*

*

*

*

 

* * * * * * *

*

*

💙💛 ‼ УВАГА ‼ 💙💛

У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького ВІДНОВЛЕНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС відповідно до Наказу від 25.03.2022 р. № 56/01-06, сформованого НА ПІДСТАВІ:
‼️ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 24.02.2022 року № 64 «Про введення Воєнного стану в Україні»;
‼️ НАКАЗУ МОН УКРАЇНИ від 07.03. 2022 року № 235 «Про деякі питання організації закладів фахової передвищої, вищої освіти на час воєнного стану»;
‼️ НАКАЗУ МОН УКРАЇНИ від 21.03. 2022 року № 265 «Про проведення атестації випускників закладів фахової передвищої, вищої освіти»;
‼️ ЛИСТІВ МОН УКРАЇНИ від 28.02.22 № 1/3292-22, 07.03.2022 № 1/3378-22, 10.03.2022 № 1/3417-22, 15.03.2022 № 1/3463-22
‼️ РЕЗУЛЬТАТІВ НАРАД З МОН УКРАЇНИ від 18.03.2022 року, 22.03.2022 року щодо організації освітнього процесу та завершення навчання у цьому році.
📚 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ можна продивитись на САЙТІ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького!
🎓 Освітній процес відбувається у ЗМІШАНІЙ ФОРМІ. Використовуються усі можливі форми та види комунікації!
Сайт дистанційної освіти працює у повному обсязі!
⏰ Погодинний розподіл пар та перерв:
1 пара 9.00-9.50
2 пара 10.00-10.50
3 пара 11.00-11.50
4 пара 12.00-12.50
5 пара 13.00-13.50
6 пара 14.00-14.50
7 пара 15.00-15.50
*
*

* * * * * * *

*

*

Шановні колеги!
У таких складних випробуваннях для нашої держави і для кожного з нас бажаємо усім сили духу і віри.
Маємо для всіх нас і певну позитивну звістку. Нам вдалось реалізувати наш проєкт по виданню матеріалів нашої конференції, у якій Ви взяли участь, у закордонному виданні, в одному з періодичних наукових видань Болгарії .
Кожна ваша публікація має свій DOI. Можете звітувати за 1 півріччя 2022 року.
Дякуємо, що взяли участь в нашій конференції і наша наступна, ювілейна 10 конференція, вже є у графіку 2022 МОН України!
Будемо раді подальшій співпраці! Все буде Україна!
З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням

матеріали конференції   

*
*

* * * * * * *

*

19-20 лютого 2022 р. відбувся НАУКОВИЙ ONLINE-СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ за темою: “ІННОВАЦІЇ В МУЗИЧНОМУ НАВЧАННІ ШКОЛЯРІВ: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ”, який проводиться за ініціативи кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Модератором онлайн-семінару-практикуму виступила концертмейстер ПЕРЕВЕРЗЄВА Олена Валентинівна – магістр диригентсько-хорових дисциплін.
У семінарі брали участь здобувачі освітньої програми 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та вчителі музичного мистецтва закладів середньої освіти м.Мелітополь та області.

МЕТОЮпроведення семінару-практикуму було поширення педагогічного досвіду викладачів вищої школи з різних теоретичних та практичних питань методики викладання музичного мистецтва у закладах середньої освіти
За планом семінару-практикуму були опрацьовані НАСТУПНІ ПИТАННЯ:
сутність та зміст STEAM освіти; STEM теми та образотворче мистецтво;
мейкерський рух у мистецтві та його застосування;
формування естетичного розвитку особистості учнів засобами мистецтва;
арт-терапія для дітей з вадами мовленнєвого розвитку та проблемами соціалізації. 
Учасники семінару високо оцінили якість та корисність представленого матеріалу для застосування у власній професійній діяльності.
*
*
*
*
*
*
*

* * * * * * *

*

🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ

спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
першого та другого рівня вищої освіти
*
*

* * * * * * *

*

!!!! В І Т А Є М О   З   П Е Р Е М О Г О Ю !!!!

Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав.кафедри – професор Сегеда Н.А.) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б.Хмельницького
вітає ПОКАТИЛЬСЬКУ ГАННУ ВІТАЛІЇВНУ
з перемогою в очному фінальному етапі першого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» , в номінації «Мистецтво»!!
*
Ганна Віталіївна є випускницею нашої кафедри та сьогодні це вчитель Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області, керівник методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва м.Мелітополь, методист Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Чайка”.
Співпраця кафедри з Ганною Віталіївною допомагає щорічно оновлювати наші освітні програми підготовки педагогів-музикантів, реалізовувати інноваційну педагогічну практику студентів та проводити разом з нею кваліфікаційні іспити.
⭐ ⭐️ ⭐️ ⭐ ⭐️ ⭐️ ⭐ ⭐️ ⭐️ ⭐ ⭐️ ⭐️ ⭐ ⭐️ ⭐️ 
Бажаємо невичерпної енергії та творчих осяянь в роботі!!
Легкості та успіху в нових методичних пошуках та відкритих сердець учнів!
⭐ ⭐️ ⭐️ ⭐ ⭐️ ⭐️ ⭐ ⭐️ ⭐️ 
*
*

* * * * * * *

*

28 січня 2022 р. викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії АНТОНЕНКО М.М. (зав. кафедри – професор Сегеда Н.А.) та доцентом кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради АНТОНЕНКОМ О.М. (зав. кафедри – доцент Білецька М.В.) було проведено ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІДдля учнів 11 класів Мелітопольської загальноосвітньої школи № 24.

 
МЕТОЮ ЗАХОДУ була професійна орієнтація майбутніх абітурієнтів та рекламно-агітаційна діяльність. Учнів ознайомили з особливостями вступної кампанії у 2022 році на освітні програми 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 024 Хореографія у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Б. Хмельницького. Викладачі кафедр окреслили різноманітність видів художньо-виконавської підготовки за освітніми програмами та з власного досвіду розповіли про можливості і перспективи подальшої професійної діяльності.
Плідна співпраця завершилась відповідями викладачів на запитання абітурієнтів та їх подякою за отриману вичерпну інформацію.
*
   

*

* * * * * * *

*

*

🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ

спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
першого та другого рівня вищої освіти
*
*
*

* * * * * * *

*

*

🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ

️ ❗️❗️ НАЧИТОЧНИЙ ТИЖДЕНЬ (ДФН)❗️❗️
24.01.2022 – 28.01.2022
 
спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
першого та другого рівня вищої освіти
*
*
*

* * * * * * *

*

 

*

*

 

* * * * * * *

*

 В І Т А Є М О !!

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
Хореографічний ансамбль «ЦВІТ ПАПОРОТІ» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького прийняв участь у МІЖНАРОДНОМУ БАГАТОЖАНРОВОМУ ДВОТУРОВОМУ КОНКУРСІ «Mezinárodní talentová soutěž – Mikulašské hvězdy 2021» («МИКОЛАЙСЬКІ ЗІРКИ – 2021»), який проходив при підтримці Міністерства культури та сприяння головного управління культури міста Прага, Чеська Республіка в рамках міжнародного проэкту Україна-Чехія. Головою Оргкомітету був заслужений професор, музикант та композитор Jiří Hroněk.
Міжнародне журі достойно оцінили виступ учасників ансамблю «Цвіт папороті» (Лапік Дарину, Жежулову Анастасію, Гайченя Анет, Пірго Аліну, Тимофіїву Ольгу, Халач Дарину, Піморенко Юлію, Рибалко Юлію, Богатирьову Катерину) і
нагородили міжнародним європейським
ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТУ 1 СТУПЕНЮ

*

 

Художнього керівника хореографічного ансамблю «Цвіт папороті» к.п.н., старшого викладача кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав. кафедрою професор Н.А.Сегеда) УСКОВУ Альону Леонідівну ВІДЗНАЧИЛИ ПОДЯКОЮ.

8*

*

*

*

*

*

* * * * * * *

 

 

15та 22 грудня 202р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького проведено Комплексний екзамен (за кваліфікацією) та Захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти групи мм 201м; освітня програма: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами); спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) заочної форми навчання.

Склад Екзаменаційної (атестаційної) комісії: голова – д.п.н., доц. Василенко Л. М.; члени ЕК: д.п.н., професор Сегеда Н. А., к.п.н., доцент Білецька М.В., вчитель музичного мистецтва СШ І-ІІІ №25 Покатильська Г. В; секретар – Харченко Ю. Т.

Здобувачі вищої освіти: Бузовська Лариса, Гурбіч Стефанія, Саленко Віктор, Устинов Тимур продемонстрували володіння навчальним матеріалом в повному обсязі, вільно й аргументовано надали відповіді під час усних виступів, глибоко та всебічно розкрили зміст теоретичних питань та практичних завдань, впевнено та цікаво захистили кваліфікаційні роботи. За рішенням екзаменаційної (атестаційної) комісії усі здобувачі вищої освіти групи мм 201м отримали добрі оцінки.

       

*

* * * * * *

 

*

Ініціативна група кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав.кафедри – проф. Сегеда Н.А.) у складі:
д.п.н., професора Наталі Сегеди,
к.п.н., ст.викладача Світлани Брежнєвої,
к.п.н. ст.викладача Світлани Терещенко,
концертмейстерів Ірини Савлук та Лілії Коваленко
отримала СВІДОЦТВО про реєстрацію АВТОРСЬКОГО ПРАВА на
П Р О Є К Т “ЗЦІЛЕННЯ МИСТЕЦТВОМ”
метою якого є створення мобільного арт-простору та розробка методики підтримки та корекції психічного здоров’я людини засобами педагогіки мистецтва.

*

*

* * * * * *

 

 

02 грудня 2021 р. викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МЕРЖЕВА Л.Ф. та концертмейстер ВРУБЕЛЬ Г.Ф. (зав. кафедри – професор СЕГЕДА Н.А.) провели в межах ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ онлайн-зустріч зі студентами денного та заочного відділення Мелітопольського коледжу культури і мистецтв.

Під час зустрічі студенти отримали вичерпну інформацію з дисциплін, що вивчаються на освітній програмі 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво та 024 Хореографія. Також було висвітлено питання стосовно можливостей працевлаштування, тобто все те, що буде корисним у з’ясуванні своїх майбутніх професійних вподобань.

     

Були розглянуті питання про особливості вступної компанії, умови фахового вступного випробування, розкриті питання стосовно різниці різних рівнів освітніх програм з кваліфікацією «Викладач» і «Вчитель».

Плідна співпраця завершилась відповідями викладачів на запитання абітурієнтів та їх подякою за отриману вичерпну інформацію.

 

 

* * * * * *

 

 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉 В І Т А Є М О !!🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
хореографічний колектив «ЄЛЕГІЯ-DANCE»
кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав. професор Н.А.Сегеда)
Керівник – канд. пед. наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Л.М. ЧЕРВОНСЬКА, асистент А.Ю. КУЗНЄЦОВА)
з отриманнямДИПЛОМУ Г Р А Н  П Р І
на МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ «GEORGIA STAR»
(Грузія, 23-29.11.2021 р.).
 
В конкурсі брало участь понад 300 учасників в різних номінаціях. Міжнародне журі відзначило виступ хореографічного ансамблю «Єлегія-dancе» з композицією «Український віночок» найвищою нагородою Гран Прі у номінації «Хореографія» (народна стилізація).
Хореографічний колектив «Єлегія-dancе» також було нагороджено сертифікатом на безкоштовну участь у Болгарії у фіналі Міжнародного фестивалю-конкурсу «Славянски венец» (2022, Болгарія)
       
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
*
*

 

* * * * * *

*

*

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆 В І Т А Є М О !! 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Хореографічний ансамбль «ЦВІТ ПАПОРОТІ» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького прийняв участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі NORDIC FEST 2021 – FINLAND, який проходив при підтримці відділу культури міста Хельсінки та міжнародного фестивального порталу GOLD EUROPE.
 
ЖУРІ ВИСОКО ОЦІНИЛИ ВИСТУП наших учасників (Лапік Дарину, Жежулову Анастасію, Гайченя Анет, Пірго Аліну, Тимофіїву Ольгу, Халач Дарину, Піморенко Юлію, Рибалко Юлію, Богатирьову Катерину) і нагородили міжнародним європейським
⭐️ ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТУ 1 СТУПЕНЮ ⭐️
⭐️ КУБКОМ ТА ПОДЯКОЮ ВИКЛАДАЧУ⭐️
 
Художній керівник хореографічного ансамблю «Цвіт папороті» та постановник: к.п.н., старший викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав. кафедрою професор Н.А.Сегеда) АЛЬОНА УСКОВА, асистент та постановник магістрантка КАТЕРИНА БОГАТИРЬОВА.

*

*

* * * * * *

*

 

Другий день роботи  МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ пройшов у плідній співпраці педагогів практиків та студентської науки.

НАУКОВО-МЕТОДИЧНУ ПАНЕЛЬ відкрила доктор філософії в галузі Освіта/Педагогіка, завідувачка відділу “Музичне мистецтво естради” музичної школи №1 м. Маріуполь, викладач естрадно-джазового співу та саксофону КУЛАГА Т.О. Були змістовно подані основи авторської методики креативно-діяльнісного навчання естрадному співу, продемонстровані авторські методи навчання. На останок учасникам конференції була надана можливість оцінити динаміку художньо-виконавської інтерпретації вокального твору за результатом впровадження авторської методики на одній з учениць доповідачки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Студентська наукова робота була розширено представлена на МАГІСТЕРСЬКІЙ СТУДІЇ, модератором якої виступила доктор педагогічних наук ВАСИЛЕНКО Л.М. Здобувачі другого рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою “Середня освіта. Музичне мистецтво” у форматі передзахисту магістерських робіт розкрили наступну науково-дослідну проблематику: “Формування духовно-моральних якостей старших підлітків на уроках музичного мистецтва” (Л. БУЗОВСЬКА); “Теоретичні основи формування комунікативної компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва” (С. ГУРБІЧ); “Методичні орієнтири формування національної самосвідомості школярів-підлітків на уроках музичного мистецтва” (В. САЛЕНКО).

По завершенню конференції, на третій день, було проведено обговорення резолюції конференції та всім учасникам заходу було надано можливість висловити власні враження та побажання для подальших науково-методичних зустрічей на конференції.

 

 

 

 

* * * * * *

*

✨✨✨✨✨ В І Т А Є М О✨✨✨✨✨

студентку 4 курсу Ніколь ГРІЦАЄНКО
та її викладача з вокалу – к.п.н. Світлану БРЕЖНЄВУ
та концертмейстера – Арину МІТЄВУ
з отриманням ⭐⭐ЛАУРЕАТА І СТУПЕНЯ⭐⭐
в номінації “Академічний вокал” на Міжнародному конкурсі “World Art Games”
(19.11.2021, Італія)
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

* * * * * *

 

19 листопада відбулося урочисте відкриття ІХ Міжнародної науково-практичної конференції  “ПЕДАГОГІКА МИСТЕЦТВА ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ І РОЗВИТКУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ТА КУЛЬТУРНОГО ЗРОСТАННЯ  ОСОБИСТОСТІ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ”, започаткованої у 2013 році кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького під орудою доктора педагогічних наук, професора Сегеди Н.А.

МЕТА ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ:  актуалізація людино- і культуротворчої місії педагогіки мистецтва як актуальної освітньої технології збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів.  З об’єктивних обставин конференція проходить в дистанційному форматі.

ГЕОГРАФІЯ КОНФЕРЕНЦІЇ підтверджує її міжнародний статус – це представники закладів освіти з Австрії, Австралії, Вірменії, Болгарії, Молдови, Мексики, Португалії, КНР, Фінляндії та України. Тематика конференції зацікавила представників з 12 зарубіжних та 8 вітчизняних закладів вищої освіти. Загальна кількість зареєстрованих склала 103  учасники (доктори наук, професори ‒ 16,  доценти ‒ 26, кандидати наук ‒ 30, Доктор PHD ‒ 2, викладачі ‒ 23, вчителі ЗЗСО ‒ 2, студенти і магістранти ‒ 25).

З ВІТАЛЬНИМ СЛОВОМ до учасників конференції звернулись Федорова О.В. – директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;  Черкасов В. Ф. – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри мистецької освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

               

Зі словами привітання до учасників та гостей конференції звернулись міжнародні колеги: Мануела Бончева – доктор Музикална Академия им. П. Владигерова, София, Блгария та Білгері Ірина  ‒ вчитель в музичній школі м.Дорбирн, Австрія.

 

ІЗ ПЛЕНАРНИМИ ДОПОВІДЯМИ ВИСТУПИЛИ:

Сегеда Н.А. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького закцентувала доповідь на питанні академічних констант інституту професійної музично-педагогічної та хореографічної освіти;

Червонська Л.М. – кандидат педагогічних наук, доцент, докторантка кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького звернула увагу на професійній музично-педагогічній та хореографічній освіті ХХІ століття у вимірах компаративістики, розглянувши програми розвиту професіоналізму вчителів за програмами сінгапурських колег;

Терещенко С.В. та Брежнєва С.Б. ‒ кандидати педагогічних наук, старші викладачі кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького презентували модель проєкту: “Зцілення мистецтвом” метою якого є створення мобільного арт-простору та розробка методики підтримки та корекції психічного здоров’я людини засобами  педагогіки мистецтва. Спікери продемонстрували візуалізацію роботи ініціативної групи кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії над ідеєю безмежного потенціалу педагогіки мистецтва для збереження психо-фізіологічного здоров’я людей різних вікових категорій та культурного зростання особистості впродовж життя (до складу ініціативної групи проєкту входять: д.п.н., професор Сегеда Н.А.; к.п.н., ст.викладачі Терещенко С.В., Брежнєва С.Б.; концентмейстери Коваленко Л.В., Савлук І.В.).

На завершення пленарного засідання учасники науково-практичної конференції мали можливість приєднатися до обговорення кейсу: “Освітня реальність сучасного вчителя музичного мистецтва”, що підготувала Покатильська Г.В. – вчитель мистецтва Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

За результатами роботи конференції формується збірка праць її учасників, що дасть змогу більш детально ознайомитись з їхніми науковими інтересами та виокремити питання, які вимагають подальшого дослідження.

* * * * * * *

 

 

 

 

* * * * * * *

🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🌟🌟🎓🎓Любі наші здобувачі освіти!!! 🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓

 🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🌟В І Т І Є М О з ДНЕМ СТУДЕНТА!!! 🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🎓🎓🎓🌟🌟🌟🌟🎓

Хай юність буде світлою,
Із мріями в душі,
З ентузіазмом й радістю
Ти по життю іди,
Студенте, привітаємо,
Хай в серці буде рай,
Навчайся з задоволенням
І цілей досягай!

 

 

 

* * * * * * *

 

 

02.11.2021 старшим викладачем СОПІНОЮ Л.Г. (кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії, зав. кафедри ‒ проф. Сегеда Н.А.) було проведено ТРЕНІНГ НА ТЕМУ “ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В ПРОЦЕСІ ВИКЛАДАННЯ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН”.

ЗАХІД БУЛО СПРЯМОВАНО НА удосконалення застосування інформаційно-комунікаційних технологій викладачами та концертмейстерами кафедри під час навчальної, навчально-методичної та наукової видів роботи.

Учасники тренінгу отримали нагоду практично ознайомитись з можливостями інтернет ресурсів для підвищення рівня якості практичних занять в процесі дистанційного навчання, а саме створення допоміжного контентного матеріалу у якісному відео та аудіо форматах, створення мінусовок;  можливостями гугл-тестування, як засобом визначення рівня засвоєння знань на теоретичних мистецьких дисциплінах. Також у формі паралельної спроби та діалогу “запитання-відповідь” були надані прикладні поради використання word-документів.

                         

                         

На завершенні тренінгу своє враження і подальші побажання щодо застосування програмного забезпечення в процесі викладання мистецьких дисциплін висловили присутні на семінарі старший викладач Брежнєва С.Б., концертмейстери ПЕРЕВЕРЗЄВА О.В., ХАРЧЕНКО Ю.Т. Завідувачка кафедри професорка СЕГЕДА Н.А. відзначила актуальність тренінгу та легкість подання прикладних навичок використання програмного забезпечення для підвищення якості викладання в процесі дистанційного навчання. Старший викладач УСКОВА А.Л. висловила побажання оформили в електронному форматі практичну інструкцію для поширення досвіду роботи з програмним забезпеченням на дисциплінах освітньо-професійної програми 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво).

 

 

* * * * * * *

 

 

 

26.10.2021 к.п.н., старший викладач УСКОВА А.Л. та асистент (магістрантка) БОГАТИРЬОВА К. (кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії ННІСПМО (зав.каф. професор Сегеда Н.А.)) провели СЕМІНАР-ТРЕНІНГ НА ТЕМУ «ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ХОРЕОГРАФІВ (на матеріалі освітнього компоненту «Теорія і методика викладання сучасного танцю. 3 курс Освітньо-професійної програми «02 Культура і мистецтво. 024 Хореографія)».

ЗАХІД БУЛО СПРЯМОВАНО на удосконалення застосування інтерактивних технологій викладачами хореографії під час проведення практичних занять у процесі дистанційного навчання майбутніх хореографів; формування умінь роботи з відео матеріалами при вивчені нових позицій рук та ніг, поз та рухів.

Здобувачі освіти брали активну участь в опануванні та засвоєні нового матеріалу за допомогою застосування на занятті інтерактивних технологій, а саме відеоролику. Вони отримували завдання від викладача: переглянути відео, спробувати опанувати самостійно декілька нових рухів, а потім викладач пропонувала відтворити їх, супроводжуючи своїм коментарем що вдалося а що ні і чому саме.

Під час такої роботи здобувачі освіти набули спеціальну компетентність, а саме здатність здійснювати репетиційну діяльність, ставити та вирішувати професійні завдання, творчо співпрацювати з учасниками творчого процесу. Отже, можемо зазначити, що використання інтерактивних технологій у процесі дистанційного навчання майбутніх хореографів, є доречним, адже вони спрямовують здобувачів освіти удосконалювати та підвищувати особистісний рівень володіння фахом.

Наприкінці семінару-практикуму здобувачі освіти мали можливість обговорити запропонований формат вивчення нового матеріалу та поділитись враженням щодо розширення можливостей інтерактивних технологій на практичних заняттях у процесі дистанційного навчання майбутніх хореографів. Гарант освітньої програми 024 «Хореографія», доцент ЧЕРВОНСЬКА Л.М. відзначила високий рівень проведення семінару-практикуму «Особливості застосування інтерактивних технологій у процесі дистанційного навчання хореографів (на матеріалі освітнього компоненту «Теорія і методика викладання сучасного танцю. 3 курс)» та висловила побажання підключати здобувачів освіти до створення презентацій та відеороликів для опанування вмінь відшуковувати необхідну інформацію, критично аналізувати і творчо переосмислювати її та застосовувати в процесі виробничої діяльності.

* * * * * * *

 

19-21 листопада 2021 р.

кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії

проводить Міжнародну науково-практичну конференцію

“Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя”

 

Мета− актуалізація людино- і культуротворчої місії педагогіки мистецтва як актуальної освітньої технології збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів.

Науково-практична конференція проводиться за такими напрямками:

  1. Історико-методологічні підвалини дослідження впливу мистецтва на психофізіологічний стан людини та її культурне зростання.
  2. Концепція “Нова українська школа” в сучасній освітній реальності: проблеми та шляхи їх вирішення на уроках мистецтва.
  3. Концептуально-методичні засади забезпечення якості психолого-педагогічного супроводу психофізіологічного становлення та культурного зростання людини засобами мистецтва.
  4. Методичні основи особистісноценторованого викладання фахових дисциплін у закладах позашкільної, передвищої фахової освіти та у вищій школі.
  5. Дослідно-експериментальна робота молодих науковців та здобувачів вищої освіти з розробки та апробацій творчих проектів розвитку особистості засобами мистецтва.
  6. Мистецький форум-фестиваль “Полікультурні артдіалоги” як креативно-акмеологічна технологія збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я і культурного зростання особистості засобами мистецтва.

інформаційний лист        information letter

Оформлення заявки на участь у конференції

 

* * * * * * *

 

 

 

22.10.2021 концертмейстери кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії ННІСПМО (зав.каф. професор Сегеда Н.А,) провели семінар-тренінг на тему “Інноваційні технології професійної діяльності концертмейстера ЗВО в умовах дистанційного навчання”.

Захід було спрямовано на удосконалення медіа компетентності концертмейстерів у проведенні практичних занять в умовах дистанційної освіти у вищій школі; формування умінь роботи з музичним програмним забезпеченням; інтеграцію традиційних та інноваційних методів роботи.

На початку семінар-тренінгуХарченко Ю.Т. та Врубель Г.Ф. розглянули такі теоретичні питання як застосування можливостей цифрових медіа-технологій в процесі практичної роботи в режимі off/online та адаптації інформаційних технологій навчання до індивідуальних особливостей здобувачів вищої освіти.

Мітєва А.М. закцентувала увагу на завданнях концертмейстера під час online навчання. Застосування технічного обладнання та online платформ для більш ефективного навчання здобувачів освіти у вокальному класі. Ознайомлено з етапами запису аудіо файлів та специфічними навичками для успішної роботи концертмейстера для опанування матеріалу здобувачами освіти.

Переверзєва О.В. продемонструвала можливості адаптації партитури музичного твору для роботи з хоровим колективом у графічному редакторі GIMP, нотному редакторі MuseScore, аудіо редакторі Audacity. Була продемонстрована технологія створення необхідної фонотеки з вільним доступом для усіх учасників освітнього процесу на платформі YouTube.

Наприкінці семінару-практикуму його учасники мали можливість доповнити інформацію щодо практичного використання інформаційних технологій та різного програмного забезпечення відповідно до власного досвіду, ділились враженням щодо розширення можливостей інтеграції традиційних та інноваційних методів роботи на практичних заняттях та обговорено тематику для подальших тренінг-зустрічей. Своє враження і подальші побажання щодо вдосконалення інфомедійної грамотності концертмейстерів в нових освітніх умовах висловили присутні на семінарі старший викладач Брежнєва С.Б., Сопіна Л.Г., викладач Багрій Т.Є. Завідувачка кафедри, професорка Сегеда Н.А. відзначила високий методологічний рівень, практичну спрямованість доповідей учасників заходу та висловила побажання науково оформити виступи у вигляді статті або тез для поширення актуального досвіду роботи концертмейстера ЗВО в умовах дистанційного навчання.

 

 

* * * * * * *

 

* * * * * * *

 

❗️❗️ ❗️❗️ до  У В А Г И  ❗️❗️ ❗️❗️
ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТТЯ з освітньої компоненти “Виконаське мистецтво” (Диригування) в класі професора Сегеди Н.А. зі студенткою магістратури Бєзух В.
ПЕРЕНОСИТЬСЯ на 29.10.2021 (5 пара, об 14.20 год.)

* * * * * * *

для здобувачів освіти ❗️❗️ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ ❗️❗️
ОСІННЯ СЕСІЯ 18.10.2021 – 30.10.2021
другого рівня вищої освіти (магістри 2 року навчання)

* * * * * * *

 

Профорієнтаційний захід «Моя пофесія-мій вибір»

1 вересня – свято для всіх учнів загальоосвітних шкіл, особливо для 11-ти класників. Адже залишилось так мало часу для одного з важливіших у житті рішень ‒ вибору професії. Стурбовані і схвильовані, вони шукають інформацію, яка їм допоможе у цьому важливому виборі.

13.10.2021 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (зав.каф. д.п.н., професор Сегеда Н.А.) був організований  профорієнтаційний захід у дистанційному режимі «Моя пофесія-мій вибір» для одинадцятикласників Ліцею № 9 м. Мелітополь. Метою заходу булорозширення знань здобувачів освіти про творчі переваги і перспективи мистецької освіти.

Спікеркою заходу виступила канд. мистецтвознавства, ст. викл. Антоненко М.М., яка у ході бесіди провела опитування серед майбутніх абітурієнтів, та виявила, що більшість любить співати, малювати, танцювати, цікавляться грою на музичному інструменті і, взагалі, відносять себе до творчої особистості. Всім зацікавленим присутнім була продемонстрована сторінка кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії на офіційному сайті університету. Здобувачі освіти дізналися про умови вступу на освітні програми 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво та 024 Хореографія.

Отримали інформацію щодо перспективи здобуття мистецької освіти. Захід відбувся в позитивному настрої. Здобувачі освіти подякували за конкретну і цікаву інформацію. Чекатимуть наступної зустрічі Offline.

 

 

 

 

* * * * * * *

 

для здобувачів освіти ❗️❗️ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ❗️❗️
ОСІННЯ СЕСІЯ 27.09.2021 – 09.10.2021
спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
першого та другого рівня вищої освіти

* * * * * * *

Мішана хорова капела “ДаринаЛада” МДПУ ім. Богдана Хмельницького (художній керівник і диригент професор Сегеда Н.), викладачі та концертмейстери кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії приймали участь у СВЯТКОВОМУ ВІДКРИТТІ Х Всеукраїнського фестивалю духової та естрадної музики “Таврійські сурми”.
У виконанні зведеного хору творчих колективів (мішаної хорової капели “ДаринаЛада” МДПУ ім. Богдана Хмельницького і мішаного хору КЗ “Мелітопольського училища культури” ЗОР) та зведеного оркестру учасників фестивалю (23 колективів зі всієї України) прозвучав “Гімн України”.
Диригент зведеного колективу капітан 2 рангу, голова та художній керівник Центру військово-музичного мистецтва Військово-Морських Сил ВСУ Любомир Сукенник.

* * * * * * *

 

 

14.09.2021 р. на кафедрі теорії і методики музичної освіти та хореографії було проведено відкрите заняття з освітнього компоненту “Хорове диригування”,  освітньо-професійної програми: “Середня освіта. Музичне мистецтво”, спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво). Викладач – Багрій Т.Є., студент денного відділення Булах Денис 520 гр., концертмейстер: Переверзєва О.В.

Тема відкритого заняття:

“Диригування хорових  творів у розмірах  3/4, 4/4, 2/4

в різних динамічних  і темпових показниках”

Вдало підібраний репертуар сприяв розвитку творчої активності студента в процесі опанування технікою диригування. Викладачка підтримувала та стимулювала дискусію, враховувала самостійну думку студента. Простежувався творчий зв’язок між концертмейстером і студентом. Доступне пояснення викладачки, наведення прикладів з професійної практичної діяльності сприяли  формуванню мотивації студента до творчої активності.

Здобувач вищої освіти Булах Д. продемонстрував достатній рівень результатів навчання з освітнього компоненту “Хорове диригування.”

 

* * * * * * *

🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟Колектив кафедри 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
🌟🌟 щиро В І Т А Є 🌟🌟
КУЛАГУ ТЕТЯНУ ОЛЕКСАНДРІВНУ та її наукового керівника – доктора педагогічних наук, професора СЕГЕДУ НАТАЛЮ АНАТОЛІЇВНУз ПРИСУДЖЕННЯМ ступеня доктора філософії в галузі знань “Освіта/Педагогіка” за спеціальністю 014 “Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)” та отриманням диплому(Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.04.2021 № 420 ЗАТВЕРДЖЕНО РІШЕННЯ спеціалізованої вченої ради ДФ 18.053.011)
Бажаємо подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і творчого натхнення!!!
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟

* * * * * * *

🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ

І семестр 2021-2022 навчального року
спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
та 024 Хореографія
першого та другого рівня вищої освіти

* * * * * * *

 

 

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆 ‼️ В І Т А Є М О ‼️ 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
мішану хорову капелу “ДаринаЛада”
та її художнього керівника – професора Наталю СЕГЕДУ
🏆з ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТА 1 СТУПЕНЯ🏆
в номінації “Хори” на МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ
“AVSTRIAN STARS – AUSTRIA,WIEN 2021”
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

* * * * * * *

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
До ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА ТА 30-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ відбулися урочисті збори «Ти в мене єдина – рідна Україна».
На площі перед головним корпусом Мелітопольського державного університету імені Б. Хмельницького виступили студенти та випускники кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав.кафедри – професор Наталя СЕГЕДА).
Камерне святкування супроводжувалось енергійними номерами хореографічного ансамблю «ЦВІТ ПАПОРОТІ» (художній керівник ‒ к.п.н., старший викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Альона УСКОВА та асистент, магістрантка Катерина БОГАТИРЬОВА);
зворушливими постановками хореографічного ансамблю «ЕЛЕГІЯ-DANCE» (художній керівник ‒ к.п.н, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Лілія ЧЕРВОНСЬКА та постановник Ярина ПОПОВА)
та виступом чарівної солістки Ніколь ГРИЦАЄНКО.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

 

                                                                                             

 

 

* * * * * * *

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

🏆🏆🏆🏆🏆 ‼️ В І Т А Є М О ‼️ 🏆🏆🏆🏆🏆

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
мішану хорову капелу “ДаринаЛада”
та її художнього курівника – професора Наталю Сегеду
🏆 з ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТА 1 СТУПЕНЯ 🏆
в номінації “Хорове виконавство” на МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ
“STARS OF GREECE 2021 – ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 2021”
також
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

🏆🏆🏆🏆🏆 ‼️ В І Т А Є М О ‼️ 🏆🏆🏆🏆🏆

🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
ансамбль викладачів та аспірантів “ДаринаЛада” кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії: Галину Панченко, Лілію Червонську, Миколу Федорова, Світлану Брежнєву, Людмилу Сопіну, Юлію Харченко, Світлану Міщенко та Олексія Сопіна
🏆🏆 з ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТА 2 СТУПЕНЮ 🏆🏆
в номінації “Хорове виконавство” (категорії Profi)
на МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ “STARS OF GREECE 2021 – ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 2021”
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

* * * * * * *

 

 

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉 В І Т А Є М О 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

хореографічний колектив “Цвіт папороті” та художнього керівника – кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав.кафедри – професор Н.Сегеда) Альону УСКОВУ
🏆🏆 з ДИПЛОМОМ ЛАУРЕАТА 1 СТУПЕНЮ 🏆🏆
в номінації “Хореографія” (категорія “сучасний танець – неокласика”) на МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ “STARS OF GREECE 2021 – ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 2021”.
 
Члени журі високо оцінили хореогрфічну постановку студентки-магістрантки Катерини БОГАТИРЬОВОЇ “Загублені душі”
та атмосферну єдність учасників колективу:
Піморенко Ю., Халач Д., Зайченя А., Богатирьову К., Лапік Д., Жежуйлова А., Тімофієва О., Пірго А., Рибалко Ю., що було відзначено призовим кубком, дипломами подяки та грошовим грантом.

               

* * * * * * *

✨✨✨✨✨✨✨  В І Т А Є М О !!✨✨✨✨✨✨✨

студентку 3 курсу Ніколь ГРІЦАЄНКО та її викладача з вокалу – к.п.н. Світлану БРЕЖНЄВУ та концертмейстера – Арину МІТЄВУ
з отриманням ⭐⭐ЛАУРЕАТА І СТУПЕНЯ ⭐⭐
в номінації “Вокал” на Міжнародному конкурсі “World Art Games” (08.07.2021, Іспанія)
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

* * * * * * *

🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉 В І Т А Є М О !!!  🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

мішану хорову капелу “ДаринаЛада”
та її художнього керівника – професора Наталю СЕГЕДУ
з отриманням ⭐⭐ЛАУРЕАТА І СТУПЕНЯ ⭐⭐
на Міжнародному конкурсі “World Art Games” (08.07.2021, Іспанія)
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

* * * * * * *

 

Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (завідувач кафедри ‒ доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Наталя Сегеда) під егідою Національної всеукраїнської музичної спілки України у межах реалізації заходів, присвячених пам’яті М. Леонтовича ПРОВОДИЛА КОНКУРС ФЛЕШ-АНІМАЦІЙ ЗА РЕПЕРТУАРОМ ШКІЛЬНИХ ПІСЕНЬ.

Членами спілки та зовнішніми стейкхолдерами, у підсумку конкурсу, було відзначено високий рівень виконавської практики здобувачів, а саме виконавська практика зі шкільним пісенним репертуаром (створення флеш-анімацій), за їх індивідуальними робочими програмами з таких освітніх компонент як “Постановка голосу” та “Диригування”.

Заявлений конкурс продовжив цикл заходів кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на 2021 н. р., присвячених сучасній науковій, педагогічній, музикологічній рефлексії хорової спадщини М. Леонтовича та її популяризації у некласичний спосіб із застосуванням сучасних інформаційних технологій в процесі професійної підготовки вчителів музичного мистецтва.

Творчу галерею флеш-анімацій за репертуаром шкільних пісень по композиторському доробку М. Леонтовича та іншим композиторам з вільним доступом до 07.07.2021 р. можна продивитись за посиланням ⇒ натисніть тут

 

 

* * * * * * *

 

 

Студенти та учасники хореографічного ансамблю МДПУ імені Богдана Хмельницького
🌺 «ЦВІТ ПАПОРОТІ» 🌺
(художній керівник к.п.н., старший викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Альона УСКОВА та асистент, магістрантка Катерина БОГАТИРЬОВА) з українським хореографічним твором «Дівочий перепляс» ПРИЙМАЛИ УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ ДО 25-Ї РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.

 

 

 

 

* * * * * * *

 

ВІТАЄМО!!

ХОРЕОГРАФІЧНИЙ КОЛЕКТИВ «Елегія-dance»
кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри д.пед.н., професор Сегеда Н.А.) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького з 🎉🎉🎉🥇 1 МІСЦЕМ🥇🎉🎉🎉 в номінації «Народна хореографія» зонального етапу (Мелітопольський район) НА ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ ТВОРЧОСТІ ПАРТІОТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ «СПАДЩИНА».
Учасникам колективу та їх керівнику – канд. пед. наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії ЧЕРВОНСЬКІЙ Л.М. та постановнику ПОПОВІЙ Я.Ю. висловлюємо побажання невичерпного натхнення, творчого спалаху в очах та подальших професійних звершень!

* * * * * * *

 

Студенти та учасники хореографічного ансамблю
МДПУ імені Богдана Хмельницького «ЦВІТ ПАПОРОТІ» (художній керівник к.п.н., старший викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Альона УСКОВА та асистент, магістрантка Катерина БОГАТИРЬОВА)
з українським хореографічним твором «Дівочий перепляс»
ПРЕДСТАВЛЯЛИ УКРАЇНУна Святі гостинності «Смакує по Мелітопольськи»(Музейний дворик), яке проводилося в межах святкування
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒10-го ЮВІЛЕЙНОГО 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒🍒🍒щорічного ФЕСТИВАЛЮ МЕЛІТОПОЛЬЩИНИ🍒🍒🍒
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒 «Ч Е Р Е Ш Н Е В О» 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
У святі приймали участь і Мелітопольські національні громади, які представляли свої традиційні страви з черешнею та вітали гостей національним мистецтвом.

* * * * * * *

 

14 червня 2021 року кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри д.пед.н., професор Сегеда Н.А.) було організовано і проведено Методичну майстерню вчителів мистецтва у формі онлайн-тренінгу на тему: «СПІВПРАЦЯ З УЧНЯМИ НАД ПРОБЛЕМОЮ РОЗУМІННЯ НОСІЇВ ХУДОЖНЬОЇ ОБРАЗНОСТІ В ХОРОВИХ ТВОРАХ». Модератором заходу була викладач Багрій Т.Є.У заході взяли участь вчителі закладів загальної середньої освіти  (Мелітополь, Дніпро),  викладачі музичних закладів (Запоріжжя,  Оріхів,  Новоолексіївка). Зміст та сутність художнього образу,  особливості різносторонніх рис його віддзеркалення в музиці визначили виконавську інтерпретацію хорових творів. Учасники тренінгу продемонстрували процес сприймання та  розуміння художнього образу і втілення його в хорових творах.

* * * * * * *

 

 

* * * * * * *

 

10 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького ВІДБУЛОСЯ СКЛАДАННЯ ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЮ З ДИСЦИПЛІНИ “ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ КЛАСИЧНОГО ТАНЦЮ” (викладач Г. Проскуріна, асистент А. Попова, концертмейстер Ю. Харченко) У ФОРМІ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ здобувачів вищої освіти першого року навчання Освітньої програми “Хореографія”.

Відкритий захід організовано кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри Н. Сегеда – доктор педагогічних наук, професор, Відмінник освіти, Заслужений працівник освіти України; гарант Освітньої програми “Хореографія” Л. Червонська – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії).

 

На занятті були присутні викладачі кафедри та численні гості, які змогли ознайомитися із здобутками студентів, які демонстрували свої вміння та досягнення з техніки виконання рухів класичного танцю: екзерсис біля станка та на середині залу, адажіо, стрибки та різноманітні комбінації.

З вітальним словом виступили завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії професор Н. СЕГЕДА та гарант Освітньої програми “Хореографія” доцент Л. ЧЕРВОНСЬКА.

 

11 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ здобувачів вищої освіти першого року навчання Освітньої програми “Хореографія” З ДИСЦИПЛІНИ “ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА НАРОДНОГО ТАНЦЮ” (викладач Г. Проскуріна, асистент А. Попова, концертмейстер Ю. Харченко).

Відкритий захід організовано кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри Н. Сегеда – доктор педагогічних наук, професор, Відмінник освіти, Заслужений працівник освіти України; гарант Освітньої програми “Хореографія” Л. Червонська – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії,)..

В програмі уроку з дисципліни “Теорія і практика народного танцю” студенти першого року навчання виконали народно-сценічний екзерсис біля станка в характері українського, білоруського, італійського, польського, угорського танців, продемонстрували чимало обертів по діагоналі та на середині зали, різноманітні танцювальні комбінації.

З заключним словом виступили завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії професор Н. Сегеда та гарант Освітньої програми “Хореографія”, доцент Л. Червонська. Теплі слова, сказані на адресу хореографів, надихнули їх до нових звершень та перемог.

КАФЕДРА ДЯКУЄ батькам студентів, які виявляють інтерес до якості освітнього процесу та результатів навчання  наших хореографів.

 

 

 

 

 

* * * * * * *

 

 

 

* * * * * * *

 

 

05-06 червня 2021 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач професор Сегеда Н.А.) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького для здобувачів вищої освіти за  освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами), рівень бакалавр та магістр проведено НАУКОВИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ за темою: “МЕТОДОЛОГІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВОЇ РОБОТИ ЗДОБУВАЧІВ НА РІЗНИХ РІВНЯХ МУЗИЧНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ” (модератор – доктор філософії, викладач Сопіна Л.Г.).

ФОКУС семінар-практикуму був орієнтований на актуалізацію здатності до конструювання й моделювання музично-педагогічних проблем, задач, проектів; здійснення наукового дослідження у контексті наукової проблематики здобувачів в різних дослідницьких жанрах; розуміння методології проведення науково-педагогічних досліджень; вміня використовувати різні способи реєстрації наукових фактів, аналізувати і інтерпретувати матеріали спостережень, переводити наукові знання у площину практичного використання.

У ПЕРШИЙ ДЕНЬ було обговорено стан організації наукової діяльності в Україні, можливості дослідницької підготовки здобувачів на різних рівнях музично-педагогічної освіти; детально подано науковий апарат педагогічного дослідження; розглянуто структуру та вимоги до написання таких форм самостійного наукового дослідження здобувачів вищої освіти як тези, доповіді, статті, курсова та магістерська (дипломна) робота.

У ДРУГИЙ ДЕНЬ наукового семінар-практикуму учасники мали можливість ознайомитись з еволюцією методів в педагогіці мистецтва та обговорити можливості складання і розвитку власного дослідного проєкту або іншої форми науково-дослідної роботи. На практиці було пропрацьовано нюанси роботи з інформаційно-комунікаційними технологіями в процесі науково-дослідної роботи; обговорена медійна етика науковців та оформлення результатів науково-дослідної роботи за різними форматами наукової роботи (тези доповідей, статті, дипломні роботи); деталізовано вимоги та процедуру підготовки презентації результатів науково-дослідної роботи.

Учасники наукового семінар-практикуму, у кількості 150 осіб, в число яких входили здобувачі вищої освіти за освітніми програмами 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) та 024 Хореографія, викладачі ННІСПМО та вчителі ЗЗСО м. Мелітополь, отримали можливість подальшої безкоштовної консультації у теоретичних та практичних питаннях професійної діяльності в галузі педагогічки мистецтва.

 

 

* * * * * * *

Об’єктивні потреби в підвищенні якості викладання мистецьких дисциплін вимагають нових підходів до професійного зростання викладачів вищої школи. АКТУАЛЬНІСТЬ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ доводиться насамперед увагою до оновленого змісту мистецької освіти, процесу викладання відповідно до сучасних вимог суспільства та концепції Нової Української школи, переосмисленню власних методик викладання лекційних та практичних занять.
Викладачі кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри доктор педагогічних наук, професор, Відмінник освіти України Н. СЕГЕДА) кандидат педагогічних наук, старший викладач С. ТЕРЕЩЕНКО, викладач Ю. ХАРЧЕНКО пройшли курс підвищення кваліфікації “УПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ЗМІСТУ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ В ДИСТАНЦІЙНІЙ ТА ЗМІШАНІЙ ФОРМАХ НАВЧАННЯ НА ЗАСАДАХ НУШ”. Навчання складалося з відео лекцій, практичних тренінгів, онлайн-тестувань, ознайомлення з додатками Google для проведення уроків мистецтва в дистанційному та змішаному навчанні, створення Google-презентацій, ознайомлення з інструментами Microsoft Office 365 для проведення занять, створення презентацій Microsoft Sway.
Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького ДЯКУЄ СПІКЕРЦІ курсу Л.КОНДРАТОВІЙ, авторці підручників освітньої галузі “Мистецтво”, кандидатці педагогічних наук, доцентці ДЗВО Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України.
         

* * * * * * *

П Р О Г Р А М А

комплексного кваліфікаційного екзамену
зі спеціальності
014.13. Середня освіта. Музичне мистецтво
Ступень вищої освіти «Бакалавр»
Освітня програма: Середня освіта. Музичне мистецтво

переглянути програму

* * * * * * *

Кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (зав. кафедри – професор Сегеда Н.А.) було проведено ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД зі студентами Мелітопольського коледжу культури і мистецтв.
Представники кафедри (викладач Мержева Л.Ф., концертмейстер Врубель Г.Ф.) надали вичерпну інформацію зі змісту освітніх компонент, що вивчаються на освітніх програмах 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво та 024 Хореографія. Були розглянуті особливості вступної компанії, умови вступного творчого випробування. Детального обговорення набули питання особливостей різних рівнів освітніх програм та можливостей подальшого працевлаштування.
Позитивним завершенням зустрічі слугував обмін контактною інформацією та домовленість про подальші зустрічі.
 
Кафедра ВИСЛОВЛЮЄ ВДЯЧНІСТЬ голові ПЦК диригентсько-хорових та музично-теоретичних дисциплін Мелітопольського коледжу культури і мистецтв ЮДІНІЙ Ю.В. за співпрацю та можливість проведення зустрічі з випускниками.

 

* * * * * * *

ВІТАЄМО!!

Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.2021 № 420 ЗАТВЕРДЖЕНО РІШЕННЯ спеціалізованої вченої ради ДФ 18.053.009 та ДФ 18.053.011 у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького ПРО ПРИСУДЖЕННЯ ступеня доктора філософії в галузі знань “Освіта/Педагогіка” МАКОВСЬКОМУ Д.О. та КУЛАЗІ Т.О за спеціальністю 014 “Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)”.
Колектив кафедри щиро ВІТАЄ наукового керівника – доктора педагогічних наук, професора СЕГЕДУ НАТАЛЮ АНАТОЛІЇВНУ! Бажаємо подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і творчого натхнення!!!

 

 

* * * * * * *

 

🕗 РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ для здобувачів освіти ❗️❗️ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ ❗️❗️

ВЕСНЯНА СЕСІЯ 12.04.2021 – 24.04.2021

(щоб переглянути розклад треба натиснути на словосполучення “Розклад занять”,                 що виділено синім колором)

 

 

* * * * * * *

Вітаємо !!!!

Вітаємо Василенко Людмилу Михайлівну (кафедра теорії і методики музичної освіт та хореографії, зав.кафедри ‒ д.п.н.,професор Сегеда Н.А.) з отриманням лауреата І ступеня на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв і талантів “Я СуперЗірка!” (4-5.04.2021 р., м. Чернігів)!!  У номінації «вокально-інструментальний жанр» разом із Черняк Євгенією Борисівною (кафедра інструментального виконавства та музичного мистецтва естради, зав.кафедри ‒ к.п.н., доцент Білецька М.В.) дует приголомшив журі майстерністю та емоційно-чуттєвим виконанням.

Члени кафедри бажають переможцям невичерпного творчого натхнення

та подальших блискавичних виступів!!

* * * * * * *

 

МІЖКАФЕДРАЛЬНА УСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

ДЛЯ СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ МАГІСТРАТУРИ

 

05.04.2021р. для здобувачів вищої освіти за ІІ освітнім рівнем магістр (група М520-с 1 курс) у форматі Zoom було проведено конференцію з педагогічної практики на якій були присутні  методист  кафедри теорії та методики музичної освіти і хореографії доцент Федоров М.П., методист кафедри педагогіки та педагогічної майстерності доц. Кожевникова А.В., заступник директора ННІ СПМО з навчально-виховної роботи Власенко Е.А. Здобувачі вищої освіти отримали вичерпну інформацію щодо форми проведення практики, розподілу за ЗЗСО м. Мелітополя. Були надані рекомендації із заповнення звітної документації та строків складання підсумкового заліку.

 

 

* * * * * * *

 

ПРОДУКТИВНА СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ – ЗАПОРУКА ОБ’ЄКТИВНИХ ЗМІН ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ 014.13 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО)

30 березня 2021 року кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка – професор Наталя Сегеда) був проведений науково-методичний вебінар «Нові Державні стандарти базової середньої освіти України у контексті цивілізаційних освітніх вимог до професійної підготовки вчителя мистецтва» (відповідальний за організацію доцент М.Федоров, модератор проф.Н.Сегеда). У заході взяла участь директорка ННІ СПМО доцент Федорова О.В.

МЕТОЮ ЗАХОДУ було залучення до конструктивної дискусії стейкхолдерів з різних міст України (Мелітополь, Дніпро, Київ) – вчителів мистецтва ЗЗСО, методистів, колег кафедри інструментального виконавства і музичного мистецтва естради (завідувачка доцент М.Білецька) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щодо відповідності програмних результатів навчання за освітньою програмою 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) запитам цивілізаційних вимог до вчителя мистецтва  та сучасним професійним стандартам вчителя.

У ході обговорення нових Державних стандартів базової середньої освіти України стейкхолдерам було запропоновано ознайомились з освітньою програмою 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) і детально проаналізувати кожен з освітніх компонентів та результати навчання на предмет їх актуальності для підготовки вчителя сучасної школи. У ході відкритого діалогу, а іноді і дискусії були сформульовані раціональні побажання для вдосконалення програми.

Зібрана інформація під час обговорення (відгуки, пропозиції від учасників) є вагомою підставою для удосконалення змісту та якості підготовки здобувачів вищої освіти за освітньою програмою 014.12 Середня освіта (Музичне мистецтво) в МДПУ імені Богдана Хмельницького.

 

* * * * * * *

* * * * * * *

 

 Вітаємо !!

Ансамбль народного танцю “Цвіт папороті” Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (керівник – канд. пед. наук, старший викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії УСКОВА А. Л.)  який взяв участь у Міжнародному фестивалі online contest “Talents of the 21st century” 2020. Category D у місті Varna.Bulgaria – 20.01.2021.  

Міжнародне журі відзначило виступ Ансамблю народного танцю “Цвіт папороті” з композицію «Козачок» у номінації «Хореографія» (народний  танець)

ДИПЛОМ ЛАУРЕАТА 1 СТУПЕНЯ !!

* * * * * * *

 

 Вітаємо !!

хореографічний колектив «Єлегія-dance» (керівник – канд. пед. наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії ЧЕРВОНСЬКА Л.М.)

отримав ДИПЛОМ ГРАН-ПРІ

на Міжнародному онлайн фестивалі-конкурсі «Славянски венец»  

(Болгарія, 12-15.03.2021 р.).

В конкурсі брало участь понад 600 учасників в різних номінаціях. Міжнародне журі відзначило виступ хореографічного ансамблю «Єлегія-dancе» з композицію «Ой на Івана та й на Купала» (постановник Попова Я.Ю.) найвищою нагородою Гра-Прі у номінації «Хореографія» (народний стилізований танець).

           

Хореографічний колектив «Єлегія-dancе» у складі  –  Сабліної К., Онищенко Г.,  Жежулової А., Дурманджи Д., Старицької А., Піморенко Ю., Халач Д., Гайченя А., Попової Я., Лапік Д., Тимофієвої О., Пірго А., Рибалко Ю. також було нагороджено сертифікатом на безкоштовну участь у фіналі Міжнародного фестивалю-конкурсу «Славянски венец»  (20-27.06.2021 у м. Кранєво, Болгарія). 

 

* * * * * * *

Хореографічний ансамбль «Єлегія-dancе» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (керівник – канд. пед. наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Червонська Л.М.)
УСПІШНО ДЕБЮТУВАВ
з хореографічною композицію «Ой на Івана та й на Купала» у заходах з нагоди святкувань «Міжнародного жіночого дня» та «Масляної» (Постановка Попової Я.Ю.).
       До складу хореографічного ансамблю «Єлегія-dancе» входять здобувачі вищої освіти 1 та 2 курсів освітньої програми «Хореографія»: Сабліна Катерина, Онищенко Ганна, Жежулова Анастасія, Дурманджи Діана, Старицька Аделіна, Піморенко Юлія, Халач Дар’я, Гайченя Анет.
 * * * * * * *

 

Колектив кафедри щиро вітає КУЛАГУ ТЕТЯНУ ОЛЕКСАНДРІВНУ та її наукового керівника – доктора педагогічних наук, професора СЕГЕДУ НАТАЛЮ АНАТОЛІЇВНУ з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань “Освіта/Педагогіка” за спеціальністю 014 “Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)”

Назва дисертаційної роботи: “Формування сучасного естрадного вокально-виконавського тезаурусу в учнів середнього підрівня початкової мистецької освіти”.

Захист відбувся 04 березня 2021 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького

Всю інформацію можна переглянути за посиланням

Зичимо натхнення, оптимізму та успіху на шляху реалізації задуманого!! Нехай усі плани, надії і бажання здійснюються!!!

 

* * * * * * *

 

Під егідою Національної всеукраїнської музичної спілки України у межах реалізації заходів, присвячених пам’яті М. Леонтовича, 18 лютого 2021 року о 9.30 відбувся науково-методичний вебінар “Принцип людиномірності в оригінальних і духовних творах М. Леонтовича”.

Захід організувала і провела кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (завідувач кафедри – доктор педагогічних наук, професор, Заслужений  працівник освіти України Сегеда Наталя Анатоліївна).

З вітальним словом до учасників заходу звернувся ПЕЛЮК Сергій Олександрович ‒ заслужений працівник культури України, голова Запорізького обласного відділення Всеукраїнської Національної музичної спілки, директор комунального закладу “Запорізький фаховий музичний коледж ім. П.І. Майбороди” Запорізької обласної ради, кавалер ордена ІІ-го, ІІІ-го ступеня “За заслуги перед Запорізьким краєм”, кавалер ордена князя Ярослава Мудрого. ПОПОВИЧ Микола Дмитрович – доктор філософських наук, професор, професор кафедри теоретико-правових та соціально-гуманітарних дисциплін Подільського державного аграрно-технічного університету виступив з доповіддю “Концепт людиновимірності як парадигма дослідження феномена культури”.

         

Члени спілки – професор Сегеда Н. А., доцент Федоров М. П., ст. викладач Терещенко С. В., викладачі Мержева Л. Ф., Переверзева О. В., Харченко Ю. Т.; ст. викладач Брежнєва С. Б., викладачі Сопіна Л. Г., Багрій Т. Є., концертмейстери кафедри Савлук І.В., Мітєва А. М., Врубель Г. Ф., Міщенко С. П. у тісній співпраці із зовнішними стейкхолдерами впродовж вебінару обмінювались думками про сучасний стан музично-педагогічного вивчення історіогенези творчості М. Леонтовича на засадах людиновимірного підходу. Зокрема, мова йшла про педагогічний потенціал тієї її частини, яка недостатньо відома шанувальникам хорової культури України.

Заявлений науково-методичний вебінар відкрив цикл заходів кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на 2021 н. р., присвячених сучасній науковій, педагогічній, музикологічній рефлексії хорової  спадщини М. Леонтовича та її популяризації у некласичний спосіб із застосуванням сучасних інформаційних технологій.

 

* * * * * * *

Під егідою Національної всеукраїнської музичної спілки України у межах реалізації заходів, присвячених пам’яті М. Леонтовича, 18 лютого 2021 року о 9.30 відбудеться науково-методичний вебінар «Принцип людиномірності в оригінальних і духовних творах М. Леонтовича».

Захід організовує і проводить кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач кафедри – доктор педагогічних наук, професор, Заслужений  працівник освіти України Сегеда Наталя Анатоліївна).

більш докладно про захід

* * * * * * *

11 лютого 2021 Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти проведено вебінар для гарантів освітніх програм та груп забезпечення якості освітніх програм (на платформі Zoom). Під час заходу гаранти освітніх програм кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії:

  • доц. Червонська Л.М. (ОПП «Хореографія» першого рівня вищої освіти);
  • доц. Панченко Г.П. (ОПП «Середня освіта. Музичне мистецтво» першого рівня вищої освіти);
  • доц. Федоров М.П. (ОПП «Середня освіта. Музичне мистецтво» другого рівня вищої освіти);
  • доц. Василенко Л.М. (ОНП «Середня освіта» (за предметними спеціалізаціями) третього рівня вищої освіти);
  • проф. Сегеда Н.А. (ОНП «Професійна освіта. Теорія і методика музично-педагогічної освіти» (за спеціалізаціями) третього рівня вищої освіти).

Під час вебінару гаранти отримали інформацію щодо підготовки  освітніх програм до акредитації. Спікери вебінару дали відповіді на найбільш затребувані запитання, що виникають в процесі акредитації освітніх програм.

 

 

 

 

 

* * * * * * *

Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.02.2021 № 157 затверджено рішення спеціалізованої вченої ради ДФ 18.053.010 у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького про присудження ступеня доктора філософії в галузі знань “Освіта/Педагогіка” СОПІНІЙ (КОЛОНІНІЙ) ЛЮДМИЛІ ГЕННАДІЇВНІ за спеціальністю 015 “Професійна освіта (за спеціалізаціями)” (номер диплому доктора філософії ДР № 000890)

Колектив кафедри щиро вітає ЛЮДМИЛУ ГЕННАДІЇВНУ та її наукового керівника – доктора педагогічних наук, професора СЕГЕДУ НАТАЛЮ АНАТОЛІЇВНУ! Бажаємо подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів і творчого натхнення!!!

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

ІІ семестр 2020-2021 навчального року

зелений тиждень 

переглянути розклад занять

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

ІІ семестр 2020-2021 навчального року

червоний тиждень 

переглянути розклад занять

* * * * * * *

Колектив кафедри щиро вітає МАКОВСЬКОГО ДЕНИСА ОЛЕКСІЙОВИЧА та його наукового керівника – доктора педагогічних наук, професора СЕГЕДУ НАТАЛЮ АНАТОЛІЇВНУ з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань “Освіта/Педагогіка” за спеціальністю 014 “Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)”

Тема дисертації: “Методика формування здатності до розуміння музики в учнів початкової школи на уроках мистецтва”

Захист відбувся 28 січня 2021 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького

Всю інформацію можна переглянути за посиланням

Зичимо завзятості, оптимізму, успіху на шляху реалізації задуманого!! Нехай усі плани, надії і бажання здійснюються!!!

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

начиточний тиждень 25.01.21 – 29.01.21

переглянути розклад занять

 

* * * * * * *

* * * * * * *

Колектив кафедри щиро вітає СОПІНУ (КОЛОНІНУ) ЛЮДМИЛУ ГЕННАДІЇВНУ та її наукового консультанта – доктора педагогічних наук, професора СЕГЕДУ НАТАЛЮ АНАТОЛІЇВНУ з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань “Освіта/Педагогіка” за спеціальністю “Професійна освіта (за спеціалізаціями)”

Тема дисертації: “Формування індивідуальної освітньої траєкторії студента в процесі професійної підготовки вчителя музичного мистецтва”

Захист відбувся 28 грудня 2020 року в Мелітопольському  державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького

Всю інформацію можна переглянути за посиланням

Зичимо міцного здоров’я, подальших успіхів у професійній діяльності, а також щасливих і яскравих моментів у житті!!!

 

* * * * * * *

15 грудня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького проведено Комплексний екзамен (за кваліфікацією) здобувачів вищої освіти групи мм191; освітня програма: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами); спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) заочної форми навчання.
Склад Екзаменаційної (атестаційної) комісії: голова – д.п.н., доц. Василенко Л. М.; члени ЕК: д.п.н., професор Сегеда Н. А., к.п.н., доцент Білецька М.В., к.п.н., ст.викл. Брежнєва С. Б., вчитель музичного мистецтва СШ І-ІІІ №25 Покатильська Г. В; секретар – Харченко Ю. Т.
Здобувачі вищої освіти: Вітт Ірина Вікторівна, Гришко Олександра Іванівна, Юракова Тетяна Анатоліївна продемонстрували володіння навчальним матеріалом в повному обсязі, вільно й аргументовано надали відповіді під час усних виступів, глибоко та всебічно розкрили зміст теоретичних питань та практичних завдань. За рішенням екзаменаційної (атестаційної) комісії усі здобувачі вищої освіти групи мм191 отримали оцінку “відмінно”.

* * * * * * *

12-13 грудня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) проведено науково-методичний ONLINE-СЕМІНАР на тему: «Гігієна дитячого голосу». Семінар провела кандидат педагогічних наук, доцент Панченко Г.П.

МЕТА СЕМІНАРУ полягала у розкритті педагогічних засад розвитку голосу, висвітленні основних питань анатомо-фізіологічних особливостей голосоутворення дітей та вікової періодизації розвитку їхнього голосу, обґрунтуванні педагогічних умов, що якісно впливають на розвиток дитячого голосу.

У ПЕРШІЙ ЧАСТИНІ семінару було наведено цікаві дані про голос людини, висвітлено особливості будови її голосу; схарактеризовано головні природні властивості дитячого голосу; надано характеристику дитячих голосів різних вікових категорій; обґрунтовано використання групи методів, які сприяють розвитку вокальних здібностей.

У ДРУГІЙ ЧАСТИНІ семінару були розглянуті питання про прийоми визначення типу та виду голосу, вокальну техніку – як основного фактору збереження співацького голосу, вплив правильно сформованих вокальних навичок на перебіг мутаційних процесів підлітків; порушення голосу в передмутаційному та ранньому мутаційному періодах; правила охорони співацького голосу; основні профілактичні заходи щодо збереження голосу  дітей та дорослих.

Учасники семінару високо оцінили якість та корисність представленого матеріалу для застосування у власній професійній діяльності.

* * * * * * *

12 – 13 грудня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н. А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти; освітня програма Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) проведено НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ONLINE-СЕМІНАР за темою «Специфіка організації концертної діяльності у шкільних та позашкільних навчальних закладах» (модератор – викладач диригентсько-хорових дисциплін, Мержева Л.Ф.).

До семінару приєдналися 20 учасників – викладачів і адміністраторів ЗСО, загальноосвітніх шкіл, музичних шкіл та шкіл мистецтв з Оріхова, Дніпра, Новоніколаївки, Мелітополя, Запоріжжя, Маріуполя, Токмака, Енергодара, Запоріжжя, Генічеська, тощо.

Метою семінару було донести до організаторів концертів «рецепти» побудови концертних програм та особливості організації у шкільних та позашкільних навчальних закладах.

В перший день наукового семінару спікер обговорював з учасниками поняття концерту, специфіка, класифікація та види концертів, було виявлено відмінність збірного концерту від театралізованого концерту. Теоретичні питання супроводжувалися практичними завданнями.

В другий день наукового семінару спікером було надано методичні та практичні рекомендації по організації і проведенню концертів, були розкрити основні етапи організації та проведення концерту, здобувачі вищої освіти самостійно спробували розробити сценарій типового концерту та окремих театралізованих номерів.

Учасники науково-методичного семінару високо оцінили якість представленого теоретичного та практичного матеріалу та корисність для застосування у власній професійній діяльності.

* * * * * * *

5-6 грудня та 12-13 грудня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач доктор педагогічних наук, професор Сегеда Н. А.) було проведено цикл науково-методичних online-семінарів для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми Хореографія на теми: “Особливості роботи балетмейстера над хореографічною постановкою: запис хореографічного твору (етюду, комбінації)” та “Особливості роботи балетмейстера над хореографічною постановкою: аналіз музичного твору”.

МЕТОЮ СЕМІНАРУ першого і другого дня, керівником якого стала кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри Ускова Альона Леонідівна, було удосконалення професійних умінь та навичок здобувачів вищої освіти щодо роботи балетмейстера з оформлення творчого проекту;  формування у здобувачів вищої освіти вміння науково-методично записувати творчу роботу, виявляючи здатність до педагогічного тлумачення змісту хореографічного твору, етюду, комбінації.

Під час заходу в учасників були сформовані ключові компетентності: здатність збирати, обробляти, аналізувати, синтезувати та інтерпретувати художню інформацію з метою створення хореографічної композиції, здатність застосовувати традиційні й альтернативні інноваційні технології (відео-, TV-, цифрове, медіа- мистецтва і т. ін.) в процесі створення мистецького проекту, його реалізації та презентації.

               

МЕТОЮ СЕМІНАРУ третього і четвертого дня, керівником якого стала магістр педагогічної освіти, концертмейстер кафедри Савлук Ірина Віталіївна, було  удосконалення професійних умінь та навичок здобувачів вищої освіти щодо роботи балетмейстера з музичним супроводом; формування у здобувачів вищої освіти вміння працювати з музичним супроводом хореографічної постановки, виявляючи здатність до художньо-педагогічного тлумачення змісту музичного твору.

Під час заходу в учасників були сформовані практичні уміння й навички: уміння здійснювати теоретичний аналіз музичного супроводу з позиції балетмейстера; вміння застосовувати методичні прийоми щодо професійного відбору музичного твору для хореографічної постановки;  навички щодо використання засобів музичної виразності в процесі здійснення постановки танцю.

Учасники циклу науково-методичних семінарів (62 учасники) високо оцінили якість та користь наданого матеріалу для застосування як в процесі навчання, так і у подальшій  професійній діяльності  в галузі мистецтва.

 

* * * * * * *

6 грудня 2020 року у місті Львові у дистанційному форматі при підтримці МІНІСТЕРСТВА МІЖНАРОДНИХ ФЕСТИВАЛІВ-КОНКУРСІВ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ; МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ; ГО «ЄВРОПЕЙСЬКА ФЕСТИВАЛЬНА-КОНЦЕРТНА МОЛОДІЖНА ЛІГА»; ДЕПАРТАМЕНТУ КУЛЬТУРИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОДА відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «STAR WAVES OF HITS 2020», спрямований на відродження, збереження і розвиток національних культур, розвиток і популяризацію різних жанрів мистецтва, відкриття нових талановитих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності учасників.

Конкурс проводився у 3-х номінаціях: Вокальне мистецтво: (солісти, дуети, ансамблі); Хореографічне мистецтво: (солісти, дуети, малі та великі форми, ансамблі); Оригінальне мистецтво (солісти, дуети, ансамблі).

У фестивалі, в номінації “Вокальне мистецтво (Сольний академічний вокал)” вдало виступили здобувачі вищої освіти кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач професор Н. А. Сегеда) Навчально-наукового інституту соціально педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького:

Новикова Ольга – Лауреат І Премії (керівник – доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Червонська Лілія Миколаївна; концертмейстер – Харченко Юлія Тлеубеківна);

         Чиквашвілі Анастасія – Лауреат І Премії (керівник – доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Червонська Лілія Миколаївна; концертмейстер – Харченко Юлія Тлеубеківна).

         

 

* * * * * * *

* * * * * * *

* * * * * * *

переглянути програму семінару

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

заочна сесія (зимова, 1 тиждень) 

переглянути розклад занять 

* * * * * * *

5 – 6 грудня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач професор Сегеда Н. А.) Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького для здобувачів вищої освіти Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами), (рівень бакалавр) проведено науково-методичні онлайн-семінари за темами: “Види музичної діяльності на уроках мистецтва”, “Види музичної діяльності на уроках мистецтва”. Семінари проводили кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Брежнєва Світлана Борисівна; аспірант Софійської Національної музичної академії, концертмейстер Мітєва Арина Миколаївна – магістр, викладач диригентсько-хорових дисциплін; Харченко Юлія Тлеубеківна – магістр, викладач методики музичного навчання.

МЕТОЮ СЕМІНАРІВ є поширення й удосконалення професійних умінь і навичок здобувачів вищої освіти; поглиблення знань здобувачів вищої освіти з теорії і практики роботи в загальноосвітній школі; формування творчого підходу до професії вчителя в умовах Нової української школи.

У процесі обговорення учасники розглядали питання щодо основних видів діяльності учнів на уроках мистецтва, його особливостей. Актуалізовано увагу щодо значення нестандартних уроків мистецтва, розвитку дитячої музичної творчості.

Теоретичні питання супроводжувалися практичними завданнями. Здобувачі вищої освіти самостійно спробували розробити план-конспект нестандартного уроку мистецтва (за вибором).

Учасники семінару високо оцінили якість представленого матеріалу та користь для використання у власній професійній діяльності.

                       

 

* * * * * * *

5-6 грудня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) проведено Науково-методичний ONLINE-СЕМІНАР на тему: «Особливості професійної взаємодії концертмейстера, викладача та студента на індивідуальних заняттях з постановки голосу та хорового диригування: наука і практика”. Семінар проводила концертмейстер Врубель Ганна Федорівна – магістр диригентсько-хорових дисциплін.

МЕТОЮ СЕМІНАРУ було висвітлення основних закономірностей творчої професійної взаємодії викладача, студента та концертмейстера у процесі індивідуальних занять; розкриття принципів творчої співпраці щодо вирішення художніх завдань музичного твору; визначення основних етапів роботи концертмейстера.

У ПЕРШИЙ ДЕНЬ було охарактеризовано професійну діяльність концертмейстера. У процесі обговорення учасники семінару розглядали питання щодо вимог та функцій концертмейстера у професійній діяльності; було розкрито сутність поняття «співтворчість» і його структура; зроблено загальний аналіз функціональних особливостей роботи концертмейстера.

У ДРУГИЙ ДЕНЬ було розглянуто методичні засади творчої взаємодії викладача, концертмейстера і студента. Розкрито специфіку професійної діяльності концертмейстера в сумісній взаємодії зі студентом-вокалістом та при роботі над хоровим твором. Особливу увагу було акцентовано на застосуванні інформаційних технологій в професійній діяльності концертмейстера.

Учасники семінару високо оцінили якість представленого матеріалу та корисність для застосування у власній професійній діяльності.

переглянути програму семінару

 

5-6 жовтня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) проведено Науково-методичний ONLINE-СЕМІНАР за темою: «Психолого-педагогічний супровід формування професійної культури педагога-музиканта в освітньому процесі: наука і практикаСемінар проводила викладач Переверзєва Олена Валентинівна – магістр диригентсько-хорових дисциплін.

МЕТОЮ СЕМІНАРУ було розкрити сутність і зміст поняття “професійна культура” як критерій професійної компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва, дослідити та обґрунтувати психолого-педагогічні умови формування професійної культури майбутнього вчителя музичного мистецтва в процесі фахової підготовки у закладах вищої освіти.

В ПЕРШИЙ ДЕНЬ було висвітлено мотиваційну складову формування професійної культури в процесі саморозвитку професійних компетентностей майбутнього вчителя музичного мистецтва та систематизовано методи і форми психолого-педагогічного супроводу зростання професійної культури майбутнього вчителя музичного мистецтва в умовах фахової підготовки у закладах вищої освіти.

В ДРУГИЙ ДЕНЬ було виявлено психолого-педагогічні умови формування педагогічної культури майбутнього вчителя музичного мистецтва та проаналізовано теоретико-методологічні аспекти формування педагогічної культури майбутнього вчителя в освітньому процесі.

Учасники семінару високо оцінили якість та корисність представленого матеріалу для застосування у власній професійній діяльності.

переглянути програму семінару

 

 

* * * * * * *

* * * * * * *

Переглянути програму семінару

 

* * * * * * *

 

* * * * * * *

7-8 та 14-15 листопада 2020 р. відбувся науково-методичний онлайн-семінар «Теоретико-методологічні аспекти вивчення екзерсису народно-сценічного танцю біля станка», який проводиться за ініціативи кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії у межах заходів щодо комерціалізації наукової діяльності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Модератором онлайн-семінару виступає кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії ЧЕРВОНСЬКА Лілія Миколаївна.

У семінарі брали участь 36 учасників: викладачі хореографічних дисциплін з різних міст України (Комунальний заклад «Мелітопольський фаховий коледж культури і мистецтв» Запорізької обласної ради; Комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський коледж культури і мистецтв» (м.Самбір, Львівська обл.); КЗ «Якимівська дитяча музична школа»; Риковська школа мистецтв та інші), керівники хореографічних колективів м. Мелітополя та здобувачі вищої освіти першого ступеня «Бакалавр» ОП Хореографія Мелітопольського Державного педагогічного Університету імені Богдана Хмельницького.

Викладачі хореографічних дисциплін з різних міст України мали можливість обговорити теоретичні та практичні аспекти вивчення екзерсису народно-сценічного танцю біля  станка як основу професійного становлення та розвитку майбутніх хореографів.

Також їм було запропоновано ознайомитись з матеріалами майстер-класу з дисципліни «Теорія і практика народного танцю» для здобувачів вищої освіти першого року навчання, проведений викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії  Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького ПРОСКУРІНОЮ Ганною Володимирівною.

По завершенню онлайн-семінару «Теоретико-методологічні аспекти вивчення екзерсису народно-сценічного танцю біля станка» натхненні викладачі висловлювали слова подяки та бажання подальших зустрічей.

 

* * * * * * *

 

14 – 15 листопада 2020 р.  кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти проведено науково-методичний СЕМІНАР за темою: “Теорія і практика змішаного навчання здобувачів і викладачів мистецьких спеціальностей: технологія роботи в системі Moodle”, спікерами якого виступили професор Наталя Сегеда та асистент Людмила Колоніна (Л.Сопіна).

МЕТОЮ СЕМІНАРУ була популяризація системного розуміння змішаного навчання (його сутності, структури, цілей, технологій, функцій викладача як куратора змісту мистецької освіти) з врахуванням специфіки роботи на платформі Moodle.

Викладачі та здобувачі спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) 2 групи (1 група учасників – 07-08 листопада)  мали можливість окреслити та проаналізувати теоретико-методичні засади використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі опанування мистецьких спеціальностей. Активного обговорення набули якісні властивості навчання за допомогою мультимедіа, моделі мобільного навчання, основні причини неефективного використання технології веб 1.1 та саму концепцію навчання впродовж життя. У формі відритого практикуму були розглянуті практичні основи роботи  на платформі MOODL та надана можливість апробації отриманих знань з подальшим доробкою проблемних питань. На прикінці зустрічі учасникам семінару був розіслан дарунок у вигляді бонусної content-допомоги.

Учасники науково-методичного семінару обох груп (64 учасника) високо оцінили якість та користь наданого матеріалу для застосування як в процесі професійної підготовки так і у подальшій  професійній діяльності  в галузі мистецтва.

* * * * * * *

З 11 по 13 листопада у Мелітопольсьскому державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького було проведено VIІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ “Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя”, започатковану у 2013 році кафедрою теорії і методики музичної освіти під орудою доктора педагогічних наук, професора Сегеди Н.А.
МЕТА проведення заходу: актуалізація людино- і культуротворчої місії педагогіки мистецтва як актуальної освітньої технології збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів. З об’єктивних обставин конференція проходила в дистанційному форматі.
ГЕОГРАФІЯ КОНФЕРЕНЦІЇ підтверджує її міжнародний статус – це представники закладів освіти зі Сполучених Штатів Америки, Австралії, Болгарії, Мексики, Китаю, Польщі, Молдови, Фінляндії та України. Тематика конференції зацікавила представників з 9 зарубіжних та 8 вітчизняних закладів вищої освіти. Загальна кількість зареєстрованих склала 123 учасників (доктори наук ‒ 15, кандидати наук ‒ 23, викладачі ‒ 45, аспіранти ‒ 7, студенти і магістранти ‒ 33).
З вітальним словом до учасників конференції звернулись МОСКАЛЬОВА Л.Ю. – проректор з наукової роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; ФЕДОРОВА О.В. – директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; ГУЗІЙ Н. В. – доктор педагогічних наук, професор кафедри теоретичної та консультативної психології Національного педагогічного університет у імені М.П.Драгоманова; МАТВЄЄВА О.О. – доктор педагогічних наук, професор кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Із ПЛЕНАРНИМИ ДОПОВІДЯМИ виступили Сегеда Н.А. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького і Василенко Л.М. – доктор педагогічних наук, доцент, кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
ПІДСУМКАМИ СВОЄЇ ТРИРІЧНОЇ НАУКОВОЇ РОБОТИ в межах наукової теми кафедри поділились її науково-педагогічні працівники Багрій Т.Є., Брежнєва С.Б, доц. Василенко Л.М., Сопіна Л.Г., доц. Панченко Г.П., проф. Сегеда Н.А., Переверзєва О.В., Ускова А.Л., доц. Федоров М.П., доц. Червонська Л.М., Мержева Л. Ф., Врубель Г. Ф., Мітєва А. М., Міщенко С. П., Савлук І. В., Харченко Ю. А.
За результатами роботи конференції ФОРМУЄТЬСЯ ЗБІРКА ПРАЦЬ її учасників, що дасть змогу більш детально ознайомитись з їхніми науковими інтересами та виокремити питання, які вимагають подальшого дослідження.
У програмі конференції важливе місце посідає СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА РОБОТА. Зокрема, у роботі магістерської студії, модератором якої виступила доктор педагогічних наук Василенко Л.М., взяли участь студенти магістратури 2 року навчання Айвазян В., Бойко-Костіна А., Вакало А., Вітт І., Волошінська А., Гришко О., Денисенко А., Денисова А., Макруха А., Юракова Т., Пашук О., Попова П., Рослякова А. У форматі передзахисту магістерських робіт пройшли виступи магістрантів 2 року навчання Вітт Ірини, Гришко Олександри та Юракової Тетяни.
                          
Під час проведення конференції всім учасникам заходу було надано можливість бути присутніми на яскравому МАЙСТЕР-КЛАСІ З БАЛЬНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ на тему “Латиноамериканський “джайв”. Іспанський “пасадобль”, який підготувала старший викладач кафедри, Заслужений працівник культури України Романцова Світлана Олександрівна.А також переглянути на сайті кафедри, Фейсбуці або ютубі відеозапис МАЙСТЕР-КЛАСУ З НАРОДНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ на тему “Теоретико-методологічні основи вивчення екзерсису народно-сценічного танцю біля станка”, який підготувала Проскуріна Г.В. – викладач-хореограф кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького.
                           
13 листопада 2020 року в межах конференції було проведено шостий мистецький ФОРУМ-ФЕСТИВАЛЬ “Полікультурні артдіалоги”, місією якого є виявлення і підтримка молодих талантів, естетичне залучення творчої молоді до світових і національних цінностей, створення рівних умов для творчого самовираження дітей з особливими потребами. Це свято мистецтва являє собою широкі представницькі збори творчої молоді і досвідчених педагогів та виконавців з різними освітніми потребами серед творчої молоді у віці від 8 до 25 років за номінаціями: сольний народний спів; сольний академічний вокал; сольний естрадний спів; вокальний ансамбль (різні жанри); камерні хори; художнє читання; інструментальна музика; хореографія; художня творчість.
Мистецький форум-фестиваль є практичною частиною зазначеної конференції, і ЙОГО ВІЗІЯ – це популяризація музичного, хореографічного, театрального мистецтва в середовищі учнівської та студентської молоді; створення рівних умов для творчого самовираження учнівської та студентської молоді; взаємообмін науково-методичними ідеями, педагогічним і художньо-виконавським досвідом; збагачення репертуару виконавців високо художніми національними зразками; розвиток національної і міжнародної науково-творчої співпраці закладу вищої освіти-організатора форуму-фестивалю зі стейкхолдерами; профорієнтаційна діяльність у середовищі талановитої молоді для навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
Якість художнього образу (музичної виразності виконання), технічну досконалість (виконавську техніку), сценічний образ (артистизм, естетичну культуру, зовнішній вигляд) ОЦІНЮВАЛО ПРОФЕСІЙНЕ ЖУРІ на чолі з директором Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького ФЕДОРОВОЮ О. В. та послом миру, головою АО “Молдова і свої національні меншинства”, Клуб ЮНЕСКО, продюсером Міжнародного фестивалю-конкурсу “Сузір’я талантів” УРСУ Є.
Серед учасників фестивалю за результатами виступів ДИПЛОМАМИ «ЗА ЯСКРАВИЙ ВІДМІННИЙ ВИСТУП» журі відзначило: студентський хоровий колектив Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії (кер. Качуринець Л. В., конц. Циганюк Л.І.), Рябчикова Максима (МДПУ імені Богдана Хмельницького), Філософа Артема (МДПУ імені Богдана Хмельницького), Мішану хорову капеллу “ДаринаЛада” (МДПУ імені Богдана Хмельницького), Новикову Ольгу (МДПУ імені Богдана Хмельницького), Авакимову Анастасію (МДПУ імені Богдана Хмельницького), Кучер Лілію (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія);
ДИПЛОМАМИ «ЗА ВІДМІННИЙ ВИСТУП» отримали: Курант Дар’я (Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №24), Мельничук Ольга (Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №24), підготовча інклюзивна група “Калинка” (Біленьківський КДНЗ “Веселка”), Кім Валентина (КЗ «Костянтинівська мистецька школа» МРР ЗО), дует у складі Бойко Тетяни та Кім Валентини (КЗ «Костянтинівська мистецька школа» МРР ЗО), дует у складі Челишевої Людмили та Кім Валентини (КЗ «Костянтинівська мистецька школа» МРР ЗО).
ДИПЛОМ «ЗА ГАРНИЙ ВИСТУП» було нагороджено: ансамбль скрипалів «Прима» (Палац дитячої та юнацької творчості ММР ЗО), Бойко Тетяну (КЗ «Костянтинівська мистецька школа» МРР ЗО ), дует у складі Горбань Вероніки та Клименко Вікторії (КЗ «Костянтинівська мистецька школа» МРР ЗО), Челишеву Людмилу (КЗ «Костянтинівська мистецька школа» МРР ЗО).
Бажаємо подальших творчих злетів і чекаємо в МДПУ імені Богдана Хмельницького на наступні зустрічі учасників мистецького форуму-фестивалю “Полікультурні артдіалоги” та Міжнародної науково-практичної конференції “Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя ”.

* * * * * * *

✨✨✨✨✨✨✨✨ВИСТУПИ УЧАСНИКІВ ✨✨✨✨✨✨✨✨Мистецького форуму-фестивалю “ПОЛІКУЛЬТУРНІ АРТДІАЛОГИ” 

можна переглянути тут

 

* * * * * * *

 

Другий день роботи  МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ  “ПЕДАГОГІКА МИСТЕЦТВА ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ І РОЗВИТКУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ТА КУЛЬТУРНОГО ЗРОСТАННЯ  ОСОБИСТОСТІ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ”, започаткованої у 2013 році кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького під орудою доктора педагогічних наук, професора Сегеди Н.А.

У програмі конференції важливе місце посідає студентська наукова робота. Зокрема, у роботі магістерської студії, модератором якої виступила доктор педагогічних наук Василенко Л.М., взяли участь студенти магістратури 2 року навчання Айвазян В., Бойко-Костіна А., Вакало А., Вітт І., Волошінська А., Гришко О., Денисенко А., Денисова А., Макруха А., Юракова Т., Пашук О., Попова П., Рослякова А.  У форматі передзахисту магістерських робіт пройшли виступи магістрантів 2 року навчання Вітт Ірини, Гришко Олександри та Юракової Тетяни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумками своєї трирічної наукової роботи в межах наукової теми кафедри поділились її науково-педагогічні працівники Мержева Л. Ф., Врубель Г. Ф., Мітєва А. М., Міщенко С. П., Савлук І. В., Харченко Ю. А.

                               

За результатами роботи конференції формується збірка праць її учасників, що дасть змогу більш детально ознайомитись з їхніми науковими інтересами та виокремити питання, які вимагають подальшого дослідження.

По завершенню другого дня конференції всім учасникам заходу було надано можливість ознайомитись з презентацією “Теоретико-методологічні основи вивчення екзерсису народно-сценічного танцю біля станка” (укладач к.п.н., доц. Червонська Л.М.), а також переглянути на сайті кафедрі, Фейсбуці або ютубі  майстер-клас, який підготувала Проскуріна Г.В. – викладач-хореограф кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького.

13 листопада програму конференції традиційно завершуватиме робота педагогів-музикантів, студентів в Навчально-методичній студії та оригінальний форум-фестиваль “Полікультурні артдіалоги”, яких з нетерпінням чекають усі учасники.

* * * * * * *

Для учасників Міжнародної науково-практичної конференції

“Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя”.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

“Теоретико-методологічні основи вивчення
екзерсису народно-сценічного танцю біля станка”
(укладач к.п.н., доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Червонська Л.М.)
(для перегляду самої презентації необхідно натиснути на слово “перезентація”)

МАЙСТЕР-КЛАС

для студентів-хореографів:
“Теоретико-методологічні основи вивчення
екзерсису народно-сценічного танцю біля станка”.
Проводить Проскуріна Г.В. – викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького.
(для перегляду самого майстер-класу необхідно натиснути на слово “майстер-клас”)

відео майстер-класу можна переглянути на YouTube

 

Усі матеріали знаходяться у вільному доступі до 13.11.2020 

 

* * * * * * *

11 листопада відбулося урочисте відкриття VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції  “Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання  особистості впродовж життя”, започаткованої у 2013 році кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького під орудою доктора педагогічних наук, професора Сегеди Н.А.

Мета проведення заходу:  актуалізація людино- і культуротворчої місії педагогіки мистецтва як актуальної освітньої технології збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів.  З об’єктивних обставин конференція проходить в дистанційному форматі.

Географія конференції підтверджує її міжнародний статус – це представники закладів освіти зі Сполучених Штатів Америки, Австралії, Болгарії, Мексики, Китаю, Польщі, Молдови, Фінляндії та України. Тематика конференції зацікавила представників з 9 зарубіжних та 8 вітчизняних закладів вищої освіти. Загальна кількість зареєстрованих склала 123  учасників (доктори наук ‒ 15, кандидати наук ‒ 23, викладачі ‒ 45, аспіранти ‒ 7, студенти і магістранти ‒ 33).

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Москальова Л.Ю. проректор з наукової роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Федорова О.В. – директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;  Гузій Н. В. – доктор педагогічних наук, професор кафедри теоретичної та консультативної психології Національного педагогічного університет у імені М.П.Драгоманова; Матвєєва О.О. – доктор педагогічних наук, професор кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Із пленарними доповідями виступили Сегеда Н.А. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького і Василенко Л.М. – доктор педагогічних наук, доцент, кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Підсумками своєї трирічної наукової роботи в межах наукової теми кафедри поділились її науково-педагогічні працівники Багрій Т.Є., Брежнєва С.Б, доц.Василенко Л.М., Сопіна Л.Г., доц. Панченко Г.П., проф. Сегеда Н.А., Переверзєва О.В., Ускова А.Л., доц.Федоров М.П., доц.Червонська Л.М.

За результатами роботи конференції формується збірка праць її учасників, що дасть змогу більш детально ознайомитись з їхніми науковими інтересами та виокремити питання, які вимагають подальшого дослідження.

Завершився перший день конференції яскравим майстер-класом з бальної хореографії на тему “Латиноамериканський “джайв”. Іспанський “пасадобль”, який підготувала для учасників конференції старший викладач кафедри, Заслужений працівник культури України Романцова Світлана Олександрівна.

* * * * * * *

Запрошуємо на заплановану конференцію Zoom 

Тема: Майстер-клас з бального танцю
Час: 11 листопада 2020 17:00 PM Киев

Підключитися  до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/4370399978?pwd=VXlVb3Z2TEZ3aVRjeTg4VXlUQVJ4QT09

Ідентифікатор конференції: 437 039 9978
Код доступа: 8VGOdS

 

* * * * * * *

переглянути програму конференції

 

* * * * * * *

10.11.2020 кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії було проведено ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З АБІТУРІЄНТАМИ. Завідувач кафедри доктор педагогічних наук, професор Н.А. Сегеда привітала всіх учасників заходу та розповіла про напрямки роботи кафедри і провідні колективи, надала слово випускникам МДПУ імені Богдана Хмельницького.

Л.Ф. Мержева, відповідальна за профорієнтаційний напрям роботи кафедри, надала присутнім інформацію щодо умов вступу на освітні програми «Середня освіта. Музичне мистецтво» та «Хореографія» у 2021 році. Викладачі та концертмейстери кафедри (д.п.н., доц. Василенко Л.М., к.п.н., доц. Червонська Л.М., к.п.н., доц. Федоров М.П., к.п.н. ст. викладач Ускова О.Л., к.п.н. ст. викладач Брежнева С.Б., викладач Сопіна Л.Г., викладач Переверзева О.Л., викладач Багрій Т.Є., концертмейстери – Мітєва А.М., Врубель Г.Ф., Савлук І.В.) розповіли про насичене і цікаве студентське життя, що очікує абітурієнтів під час навчання та окреслили можливості і перспективи подальшої професійної діяльності.

На Zoom-зустрічі були присутні учні та викладачі «КЗ Кирилівської школи мистецтв», Ліцею №9 Мелітопольської міської ради Запорізької області, Вознесенської музичної школи, випускники Комунального закладу «Мелітопольського училище культури» яким була надана професійна консультація з хвилюючих питань.

                             

Дякуємо всім учасникам за плідне спілкування і чекаємо на майбутню спільну освітню діяльність в МДПУ імені Богдана Хмельницького!

* * * * * * *

 

 

* * * * * * *

 

                                       ‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼ЗАПРОШУЄМО‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼
на
‼‼ 🅾🅽🅻🅸🅽🅴-зустріч ​ з ​ абітурієнтами‼‼

 

* * * * * * *

11 листопада 2020 року розпочинає свою роботу  Міжнародна науково-практична конференція “Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я і культурного зростання особистості впродовж життя” (11 – 13 листопада 2020 р.,   м. Мелітополь).

переглянути інформаційний лист

В рамках конференції відбудеться Мистецький форум-фестиваль “Полікультурні артдіалоги”

(Україна, Запорізька область, м. Мелітополь)

переглянути інформаційний лист

А також майстер-клас з бальної хореографії, який підготувала стар. викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії, Заслужений працівник культури України РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна

 

 

* * * * * * *

 

 

* * * * * * *

07-08 листопада 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти проведено науково-методичний СЕМІНАР за темою: “Теорія і практика змішаного навчання здобувачів і викладачів мистецьких спеціальностей: технологія роботи в системі Moodle”, спікерами якого виступили професор Наталя Сегеда та асистент Людмила Колоніна (Л.Сопіна).

МЕТОЮ СЕМІНРАУ була популяризація системного розуміння змішаного навчання (його сутності, структури, цілей, технологій, функцій викладача як куратора змісту мистецької освіти) з врахуванням специфіки роботи на платформі Moodle.

Викладачі та здобувачі спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) мали можливість окреслити та проаналізувати теоретико-методичні засади використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі опанування мистецьких спеціальностей. Були розглянуті практичні основи роботи  на платформі MOODLЕ та з використанням кейс-методу опрацьовані проблемні питання.

Натхнені теоретично-методичною та прикладною складовою семінару учасники високо оцінили якість та користь наданого матеріалу для застосування як в процесі професійної підготовки так і у подальшій  професійній діяльності  в галузі мистецтва.

 

* * * * * * *

 

 

Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ у науково-методичному СЕМІНАРІ «Теорія і практика змішаного навчання здобувачів і викладачів мистецьких спеціальностей: технологія роботи в системі Moodle». (07-08.11.2020 та 14.11.-15.11.2020 ‒ з можливістю участі онлайн)

Семінар реалізується на платній основі.

Учасники семінару отримають електронні сертифікати (8 год).

Довідки за номером (050) 81 772 81 (Людмила Геннадіївна).

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ:

Частина 1. Теорія змішаного навчання та його особливості для  музично-педагогічної та мистецької освіти.

Частина 2. Як працювати з інформацією? Викладач/вчитель/студент як куратор змісту (опрацювання теоретичного матеріалу у супроводі спікера)

Частина 3. Практичні основи роботи  здобувачів і викладачів мистецьких спеціальностей на платформі MOODL (практикум).

Частина 4. Самостійна робота: виконання завдань семінару його учасниками/апробація отриманих знань і умінь.

Частина 5. Кейс-метод: вирішення проблемних ситуацій роботи з навчальною інформацією. Сертифікація.

 

* * * * * * *

17-18 ЖОВТНЯ 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) було проведено Науково-методичний ONLINE-СЕМІНАР на тему: «Особливості професійної взаємодії концертмейстера, викладача та студента на індивідуальних заняттях з постановки голосу та хорового диригування: наука і практика.» Семінар проводила концертмейстер Врубель Ганна Федорівна – магістр диригентсько-хорових дисциплін.

МЕТОЮ СЕМІНАРУ було висвітлення основних закономірностей творчої професійної взаємодії викладача, студента та концертмейстера у процесі індивідуальних занять; розкриття принципів творчої співпраці щодо вирішення художніх завдань музичного твору; визначення основних етапів роботи концертмейстера.

В перший день було охарактеризовано професійну діяльність концертмейстера. У процесі обговорення учасники семінару розглядали питання щодо вимог та функцій концертмейстера у професійній діяльності; було розкрито сутність поняття «співтворчість» і його структура; зроблено загальний аналіз функціональних особливостей роботи концертмейстера.

В другий день було розглянуто методичні засади творчої взаємодії викладача, концертмейстера і студента. Розкрито специфіку професійної діяльності концертмейстера в сумісній взаємодії зі студентом-вокалістом та при роботі над хоровим твором. Особливу увагу було акцентовано на застосуванні інформаційних технологій в професійній діяльності концертмейстера.

Учасники семінару високо оцінили якість представленого матеріалу та корисність для застосування у власній професійній діяльності.

17-18 ЖОВТНЯ 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н.А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) проведено Науково-методичний ONLINE-СЕМІНАР на тему: «Виконавська інтерпретація в контексті розвитку артистичних здібностей педагога-музиканта: наука і практика.» Семінар проводила викладач Переверзєва Олена Валентинівна – магістр диригентсько-хорових дисциплін.

Метою семінару було визначення структури артистизму і закономірностей його втілення в виконавської діяльності; виявлення особливостей взаємозв’язку педагогічних та артистичних здібностей в професійному розвитку педагога-музиканта.

В перший день було проаналізовано індивідуальні моделі сценічної поведінки, виявлено чинники, що впливають на їх формування; встановлено художньо-естетичні прояви артистизму як явища творчої діяльності і визначено значення особистості виконавця;

В другий день було виявлено психологічні передумови артистизму, досліджено характер проявів артистизму і визначено типи артистизму; систематизовані домінантні риси артистизму окремих груп виконавців.

Учасники семінару високо оцінили якість та корисність представленого матеріалу для застосування у власній професійній діяльності.

* * * * * * *

17 – 18 жовтня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н. А.) будуть проведені НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ONLINE-СЕМІНАРИ:

переглянути програму

переглянути програму

* * * * * * *

10 – 11 жовтня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н. А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти; освітня програма Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) було проведено НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ONLINE-СЕМІНАР на тему «Психологічна природа сценічного хвилювання. Методи і способи підготовки до концертного виступу: наука і практика» (модератор – викладач диригентсько-хорових дисциплін, Мержева Л.Ф.).

До семінару приєдналися 22 учасники – викладачі і адміністратори ЗСО, шкіл мистецтв, музичних шкіл з Новомиколаївки, Кам’янського, Дніпродзержинську, Мелітополя, Запоріжжя, Маріуполя, Токмака, Запоріжжя, Генічеська, Кирилівки, Новомосковська тощо.

Метою семінару було виявити різновиди сценічного хвилювання у процесі виконавської діяльності та розкрити методи педагогічного впливу і способи внутрішнього налаштування в процесі підготовки до концертного виступу.

В перший день наукового семінару спікер обговорював з учасниками взаємозв’язок типу темпераменту і форми прояву сценічного хвилювання в музичній психології; було здійснено психологічну установку на музично-виконавську діяльність. Теоретичні питання супроводжувалися практичними завданнями.

                 

В другий день здобувачі вищої освіти самостійно спробували за допомогою спеціальних вправ внутрішньо налаштуватися на концертний виступ. Для якісного покращення сценічної витримки було розкрито сутність та апробовано методи педагогічного впливу на внутрішній стан виконавця.

Учасники науково-методичного семінару високо оцінили якість представленого теоретичного і практичного матеріалу та корисність для застосування у власній професійній діяльності.

 

* * * * * * *

10-11.10. 2020 р. відбувся  НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ОНЛАЙНСЕМІНАР «ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКОІНТЕРПРЕТАЦІЙНИХ НАВИЧОК ПЕДАГОГА-МУЗИКАНТА: НАУКА І ПРАКТИКА» ( модератор Багрій Т.Є.).

До семінару долучилися 22 учасники – учителі закладів загальної середньої освіти та викладачі музичних закладів Запорізької, Херсонської, Донецької областей, м. Дніпро, м. Мелітополь.

Проведення семінару складалося з двох частин.

У перший день висвітлювалися теоретичні аспекти інтерпретації музичного твору як певного ступеня його розуміння, освоєння, сприйняття та особливості засобів музичної виразності.

                  

Другий день семінару був присвячений вирішенню практичних завдань: ретельному аналізу музичних творів, створенню власних інтерпретацій, використанню різноманітних технологій у відтворенні музики, порівняльній характеристиці  музично-виконавських інтерпретацій. Учасники семінару мали нагоду обмінятися враженнями, поділися досвідом власних підходів до виконавсько-інтерпретаційного процесу.

* * * * * * *

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ в Міжнародній науково-практичній конференції “Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я і культурного зростання особистості впродовж життя” (11 – 13 листопада 2020 р., м. Мелітополь).

переглянути інформаційний лист

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ

в Мистецькому форумі-фестивалі “Полікультурні артдіалоги”

(Україна, Запорізька область, м. Мелітополь)

переглянути інформаційний лист

 

* * * * * * *

09 жовтня 2020  о 12.00 в режимі онлайн на платформі Zoom відбувся фаховий семінар, присвячений розгляду результатів дисертаційного дослідження Кулаги Тетяни Олександрівни за темою “Формування естрадного вокально-виконавського тезаурусу в учнів середнього підрівня початкової мистецької освіти” (спеціальність 014 Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)).

Науковий керівник – д.п.н., професор Сегеда Наталя Анатоліївна.

На засідання фахового семінару були запрошені науково-педагогічні
працівники МДПУ імені Богдана Хмельницького, які
склали колегіальну групу з 12 осіб, з них 4 доктора,
5 кандидатів, 3 викладача.

Головою фахового семінару було обрано д.п.н, професора, проректора з
наукової роботи Москальову Людмилу Юріївну. Рецензентами виступали
д.п.н, доцент Василенко Людмила Михайлівна та к.п.н, доцент кафедри
інструментального виконавства та музичного мистецтва естради Білецька Марина Валентинівна.

 

 

 

 

 

 

 

Під час обговорення дисертації учасники засідання встановили актуальність, наукову новизну дослідження, рівень теоретичної підготовки здобувача, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також якість проведення власного наукового дослідження Кулагою Т.О.
Позитивне рішення щодо подальшої атестації Кулаги Тетяни Олександрівни було ухвалено голосуванням одноголосно.

 

* * * * * * *

10 – 11 жовтня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач – проф. Сегеда Н. А.) будуть проведені НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ONLINE-СЕМІНАРИ:

«Психологічна природа сценічного хвилювання. Методи і способи підготовки до концертного виступу: наука і практика» (спікер – викладач диригентсько-хорових дисциплін, МЕРЖЕВА Л.Ф.);

переглянути програму

«Формування виконавсько-інтерпретаційних навичок педагогів-музикантів: наука і практика» (спікер – викладач диригентсько-хорових дисциплін, БАГРІЙ Т.Є.).

переглянути програму

Форма проведення – онлайн.

Контингент – здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти; освітня програма Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами).

* * * * * * *

8 жовтня 2020 року викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії  Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Проскуріною Ганною Володимирівною було проведено майстер-клас з дисципліни «Теорія і практика народного танцю» (концертмейстер Харченко Ю.Т.). Програма майстер-класу складалась з теоретичної та практичної частин.

Під час заходу здобувачі вищої освіти освітньої програми «024 Хореографія» були ознайомлені з лексикою народного танцю, методикою вивчення та технікою виконання екзерсису (вправ біля станка) народно-сценічного.

                     

* * * * * * *

09 жовтня 2020  о 12.00 в режимі онлайн на платформі Zoom відбудеться фаховий семінар, присвячений розгляду результатів дисертаційного дослідження Кулаги Тетяни Олександрівни за темою “Формування естрадного вокально-виконавського тезаурусу в учнів середнього підрівня початкової мистецької освіти”.

Науковий керівник – д.п.н., професор Сегеда Наталя Анатоліївна.

Ідентифікатор конференції 86299600060

Запрошуємо усіх бажаючих!

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

заочна сесія (осіння сесія, 2 тиждень) 

переглянути розклад занять 

 

* * * * * * *

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
“Про відзначення державними нагородами з нагоди Дня працівників освіти”
ПРИСВОЇТИ ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ “ЗАСЛУЖЕНОГО ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ УКРАЇНИ”
СЕГЕДІ НАТАЛІ АНАТОЛІЇВНІ
доктору педагогічних наук, професору, завідувачеві кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету
імені Богдана Хмельницького.
З безмежною гордістю кафедрали щиро вітають Наталю Анатоліївну і бажають здоров’я, нескінченного потоку творчої енергії і щоб відданість улюбленій справі завжди було винагороджено! 

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

заочна сесія (осіння сесія, 1 тиждень) 

переглянути розклад занять 

 

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

(основний розклад – з 1 курсами бакалавра та магістратури)

зелений тиждень 

переглянути розклад занять 

 

* * * * * * *

 

23 вересня 2020 року хореографічний ансамбль “Цвіт папороті” Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (кер. Ускова А. Л.)  взяв участь у бренд-автор-шоу “Музичні фантазії на полотні” з нагоди святкування Дня міста Мелітополя.

У творчому тандемі з юними художниками виступили мелітопольські вокалісти та танцівники, в числі яких і ансамбль “Цвіт папороті” у складі Піморенко Юлії, Халач Дар’ї, Пірго Аліни, Рибалко Юлії, Богатирьової Катерини, Прищак Валентини, Бейнюх Карини, Гайченя Анет (здобувачів вищої освіти 2 курсу освітньої програми “024 Хореографія”). Всі, хто бажав ознайомитись з роботами митців, натхненних музикою, а також дізнатись як малювати музику, о 15.00 зібрались у дворику дитячої бібліотеки “Мальвіна”.

По закінченні цього арт-свята керівників творчих колективів, серед них і канд. пед. наук, старшого викладача кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Ускову Альону Леонідівну, було нагороджено подяками, а всі учасники заходу отримали приємні сюрпризи.

                

 

* * * * * * *

22 вересня 2020 о 12.00 на базі кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії відбувся фаховий семінар, присвячені розгляду результатів дисертаційного дослідження Колоніної Людмили Геннадіївни  за темою “Формування індивідуальної освітньої траєкторії студента в процесі професійної підготовки вчителя музичного мистецтва” (спеціальність 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).                                                                                      Науковий керівник – д.п.н., професор Сегеда Наталя Анатоліївна.

                

На засідання фахового семінару були запрошені науково-педагогічні
працівники МДПУ імені Богдана хмельницького та аспіранти кафедри, які
склали колегіальну групу з 16 осіб, з них 5 доктора,
5 кандидатів, 2 cтарших  викладача, 2 викладача, 1 аспірант, 1 здобувач.
Головою фахового семінару було обрано д.п.н, професора, проректора з
наукової роботи Москальову Людмилу Юріївну. Рецензентами виступали
д.п.н, доцент Василенко Людмила Михайлівна та к.п.н, доцент Червонська Лілія Миколаївна.

                 

Під час обговорення дисертації учасники засідання встановили актуальність, наукову новизну дослідження, рівень теоретичної підготовки здобувача, оволодіння
методологією наукової та педагогічної діяльності, а також якість проведення
власного наукового дослідження Колоніною Л.Г.
Позитивне рішення щодо подальшої атестації Колоніної Людмили Геннадіївни було ухвалено голосуванням одноголосно.

 

 

* * * * * * *

 

22 вересня 2020 о 9.30 на базі кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії відбувся фаховий семінар, присвячені розгляду результатів дисертаційного дослідження Маковського Дениса Олексійовича за темою “Методика формування здатності до розуміння музики учнів початкової школи на уроках мистецтва” (спеціальність 014 Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)).                                                                                      Науковий керівник – д.п.н., професор Сегеда Наталя Анатоліївна.

 


На засідання фахового семінару були запрошені науково-педагогічні
працівники МДПУ імені Богдана хмельницького та аспіранти кафедри, які
склали колегіальну групу з 13 осіб, з них 3 доктора (2 професора),
7 кандидатів (5 доцентів), 3 викладача.
Головою фахового семінару було обрано д.п.н, професора, проректора з
наукової роботи Москальову Людмилу Юріївну. Рецензентами виступали
д.п.н, доцент Василенко Людмила Михайлівна та к.п.н, доцент кафедри
початкової освіти Шевченко Юлія Михайлівна.

                             

Під час обговорення дисертації учасники засідання встановили актуальність, наукову новизну дослідження, рівень теоретичної підготовки здобувача, оволодіння
методологією наукової та педагогічної діяльності, а також якість проведення
власного наукового дослідження Маковським Д.О.
Позитивне рішення щодо подальшої атестації Маковського Дениса
Олексійовича було ухвалено голосуванням одноголосно.

 

 

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

(основний розклад – з 1 курсами бакалавра та магістратури)

червоний тиждень 

переглянути розклад занять

 

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

зелений тиждень 

переглянути розклад занять 

 

 

* * * * * * *

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

червоний тиждень 

переглянути розклад занять

 

* * * * * * *

 

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
першого та другого рівня вищої освіти

начиточний тиждень 01.09.20 – 05.09.20

переглянути розклад занять

* * * * * * *

Терміни проведення вступної кампанії  та нові можливості подачі документів:
МОН внесло зміни до Умов прийому

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

перейти до першоджерела (сайт МОН України)

 

перейти до першоджерела (сайт МОН України)

 

* * * * * * *

 

* * * * * * *

27 – 28 червня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач професор Сегеда Н. А.) для викладачів та концертмейстерів Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти; КЗ “Вознесенська мистецька школа” МРР ЗО проведено науково-методичний онлайн-семінар за темою: “Робота над партитурою вокально-хорового твору”. Семінар проводила аспірант Софійської Національної музичної академії, концертмейстер Мітєва Арина Миколаївна – магістр, викладач диригентсько-хорових дисциплін.

Метою семінару є виокремлення провідних методологічних напрямків щодо хормейстерської діяльності, співацької культури; формування творчого підходу до власної професійної діяльності відповідно до Національної стратегії розвитку освіти в Україні.

У процесі обговорення учасники розглядали питання щодо хорового співу як виду мистецтва, його особливостей. Актуалізовано увагу щодо значення і функцій музично-теоретичного та вокально-інтонаційного аналізу партитури вокально-хорового твору та питанням виконавсько-диригентської роботи над хоровою партитурою.

Теоретичні питання супроводжувалися практичними завданнями та обговоренням актуальних питань, пов’язаних із власним професійним досвідом.

Учасники семінару високо оцінили якість представленого матеріалу та користь для використання у власній професійній діяльності.

 

* * * * * * *

27 – 28 червня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач доктор педагогічних наук, професор Сегеда Н. А.) будуть проведені науково-методичні онлайн-семінари «Робота над партитурою вокально-хорового твору» (керівник – аспірант Софійської національної музичної академії концертмейстер Мітєва А. М., магістр, викладач диригенсько-хорових дисциплін), «Етапи розучування шкільного пісенного репертуару» (керівник – викладач Харченко Ю.Т., магістр, викладач методики музичного навчання).

Форма проведення – онлайн. Контингент – викладачі, концертмейстери кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти; викладачі КЗ “Вознесенська школа мистецтв” МРР ЗО.

 

* * * * * * *

20 – 21 червня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувач проф. Сегеда Н. А.) для здобувачів вищої освіти (бакалавр) Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти, освітньої програми: Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) проведено науково-методичний онлайн-семінар за темою: “Етапи розучування шкільного пісенного репертуару”. Семінар проводила викладач Харченко Юлія Тлеубеківна – магістр, викладач музичного навчання.

Метою семінару є поширення знань здобувачів вищої освіти щодо використання стратегій, прийомів і технологій Нової української школи на уроках музичного мистецтва; поглиблення знань здобувачів вищої освіти з теорії і практики вокально-хорової роботи в закладах загальної освіти.

У процесі обговорення учасники розглядали питання щодо методичних вимог та принципів відбору шкільного пісенного репертуару та розспівування для вокально-хорової роботи з учнями на уроках музичного мистецтва. Обговорено основні підходи щодо послідовності розучування шкільної пісні (підготовка до слухання твору, попередня бесіда про пісню; показ твору; аналіз, розучування; повторення). Теоретичні питання супроводжувалися практичними завданнями. Здобувачі вищої освіти самостійно спробували підібрати на слух мелодію та елементарно ускладнити акомпанемент шкільної пісні (за вибором).

Учасники семінару високо оцінили якість представленого матеріалу та корисність для застосування у власній професійній діяльності.

 

* * * * * * *

18 червня 2020 року кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри професорка, доктор педагогічних наук Сегеда Н.А.), згідно загальноуніверситетського плану виховних заходів, для студентів гуртожитку № 1 було проведено виховний захід (на платформі ZOOM) на тему «Цінності людського життя», метою якого було ознайомлення здобувачів вищої освіти з поняттям «цінність життя» і класифікацією цінностей; сприяння розумінню відмінностей між матеріальними і духовними цінностями; формування відповідального ставлення до власного життя і вміння свідомо робити вибір.

Під час зустрічі актуалізовані питання викликали жваве обговорення.

У заході брали участь к. пед. наук ст. викладач Брежнєва С.Б., концертмейстери: Врубель А. Ф., Міщенко С.П., Мітєва А.М.; студенти: Бас Ю. А., Тверда Ю.В., Піперков І.О. та ін.

Підготувала і організувала виховний захід для студентів гуртожитку канд. пед. наук, ст. викладач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії БРЕЖНЄВА Світлана Борисівна.

 

* * * * * * *

20 – 21 червня 2020 р. кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії будуть проведені науково-методичні онлайн-семінари:

«Робота над партитурою вокально-хорового твору» (керівник – аспірант Софійської національної музичної академії Мітєва А.М.);

переглянути програму

«Етапи розучування шкільного пісенного репертуару» (керівник – викладач Харченко Ю.Т). Форма проведення – онлайн.

переглянути програму

Контингент – здобувачі вищої освіти Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти; освітня програма Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами).

* * * * * * *

31.05.2020 р. завершився НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА» (24, 30, 31.05. 2020р.), модератором якого виступила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії ЧЕРВОНСЬКА Лілія Миколаївна.

У семінарі брали участь 45 викладачів хореографічних дисциплін з різних міст України: Комунальний заклад «Мелітопольський фаховий коледж культури і мистецтв» Запорізької обласної ради; Комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Школа сучасних театрально-сценічних напрямів» (м.Харків);  Калуський коледж культури і мистецтв (м.Калуш, Івано-Франківська обл.);  Комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський коледж культури і мистецтв» (м.Самбір, Львівська обл.); Дніпровський коледж культури та мистецтва (м.Дніпро); КЗ «Якимівська дитяча музична школа»; Риковська школа мистецтв; Мелітопольська школа мистецтв та інші), керівники хореографічних колективів м. Мелітополя та здобувачі вищої освіти першого ступеня «Бакалавр» ОП Хореографія Мелітопольського Державного педагогічного Університету імені Богдана Хмельницького.

Для обміну досвідом за тематикою науково-методичного онлайн-семінару було запрошено фахівці в галузі сучасного хореографічного мистецтва: ШУПЛЕЦОВА-ІЛОГУ Анастасія Олексіївна – викладач Мелітопольського Державного педагогічного Університету імені Богдана Хмельницького, керівник студії сучасної хореографії «Xmissija» та ГАВРИЛЮК Анна Олександрівна –  здобувач вищої освіти другого ступеня «Магістр» Мелітопольського Державного педагогічного Університету імені Богдана Хмельницького, викладач Дніпровського коледжу культури та мистецтва, керівник студії сучасної хореографії «Рельєф» (м. Дніпро).

Викладачі хореографічних дисциплін обговорювали сучасне хореографічне мистецтво як засіб саморозвитку особистості. Також їм було запропоновано ознайомлення з технікою «низького польоту» Fly Low Девіда Замбрано та надана можливість залучитись до практичного виконання базових елементів Street Dance (хіп-хоп, денсхол, хаус).

       

По завершенню онлайн-семінару натхненні викладачі висловлювали слова подяки та бажання подальших зустрічей.

 

* * * * * * *

28 травня о 12.00 відбудеться захист кваліфікаційних творчих робіт здобувачів вищої освіти 41 групи освітньої програми Хореографія на платформі Zoom.

(Час: 28 мая 2020 12:00 AM Київ, Ідентифікатор конференції: 713 8602 6693 ).

Пароль можна дізнатись у старшого лаборанта кафедри Чернєвої Г.С.

* * * * * * *

26 травня о 12.00 відбудеться зустріч з абітурієнтами на платформі Zoom. Буде надано інформацію щодо вступу на освітні програми “Середня освіта. Музичне мистецтво”, “Хореографія” першого рівня вищої освіти (бакалаврського) та “Середня освіта. Музичне мистецтво”, “Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами)”, а саме: “Хорове диригування”, “Академічний вокал”, “Методика музичного навчання” другого рівня вищої освіти (магістерського).

Ідентифікатор конференції: 736 300 8555

Пароль: 7Qw4Gi

* * * * * * *

24.05.2020 р. розпочався науково-методичний онлайн-семінар «Тенденції розвитку сучасного хореографічного мистецтва» (24, 30, 31.05. 2020р.), який проводиться за ініціативи кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії у межах заходів щодо комерціалізації наукової діяльності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Модератором онлайн-семінару виступає кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії ЧЕРВОНСЬКА Лілія Миколаївна.

Викладачі хореографічних дисциплін з різних міст України мають можливість обговорити сучасне хореографічне мистецтво як засіб саморозвитку особистості. Також їм буде запропоновано ознайомлення з технікою “низького польоту” Fly Low Девіда Замбрано та залучитись до практичного виконання базових елементів Street Dance (хіп-хоп, денсхол, хаус).

Для обміну досвідом за тематикою науково-методичного онлайн-семінару запрошено фахівці в галузі сучасного хореографічного мистецтва: ШУПЛЕЦОВА-ІЛОГУ Анастасія Олексіївна – викладач Мелітопольського Державного педагогічного Університету імені Богдана Хмельницького, керівник студії сучасної хореографії «Xmissija» та ГАВРИЛЮК Анна Олександрівна –  здобувач вищої освіти другого ступеня «Магістр» Мелітопольського Державного педагогічного Університету імені Богдана Хмельницького, викладач Дніпровського коледжу культури та мистецтва, керівник студії сучасної хореографії «Рельєф» (м. Дніпро).

 

* * * * * * *

20 травня о 9.00 відбудеться захист кваліфікаційних творчих робіт здобувачів вищої освіти групи 616-с освітньої програми Хореографія.

Час: 20 мая 2020 09:00 AM Київ

Ідентифікатор конференції: 790 4925 1940

(Пароль конференції можна дізнатися у старшого лаборанта кафедри Чернєвої Г.С.)

 

* * * * * * *

 

Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького

ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ У НАУКОВО-МЕТОДИЧНОМУ ONLINE СЕМІНАРІ

«Актуальні дистанційні технології музичного навчання в умовах цивілізаційних викликів: досвід подолання освітніх кризових явищ і перспективи розвитку медіакультури вчителів мистецтва» (16-17 та 23-24 травня 2020р.).

У межах комерціалізації наукової діяльності науково-педагогічних працівників МДПУ імені Богдана Хмельницького семінар реалізується на платній основі.

Довідки за номером (067) 4565658 (Лілія Миколаївна).
Учасники онлайн-семінару отримають електронні сертифікати (8 год).

16 травня 2020 р. було відкрито чотириденний НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ONLINE-СЕМІНАР «АКТУАЛЬНІ ДИСТАНЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ВИКЛИКІВ: ДОСВІД ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ КРИЗОВИХ ЯВИЩ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДІАКУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА» модератором якого виступила завідувачка кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького д.п.н., професор Сегеда Н.А. Вчителі музичного мистецтва ЗСО та вчителі ЗОМС м. Мелітополь та Мелітопольського району мали можливість отримати мотиваційний навігатор  пошуку джерел освітніх платформ  для професійного розвитку педагога-музиканта. Натхнені прикладною складовою доповіді учасники online-семінару опановуватимуть сучасні інформаційні технології для розвитку професійної медіакомпетентності у неформальній освіті педагогів-музикантів.

Триває другий день чотириденного науково-методичного online-семінару «АКТУАЛЬНІ ДИСТАНЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ВИКЛИКІВ: ДОСВІД ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ КРИЗОВИХ ЯВИЩ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДІАКУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА», модератором якого виступає завідувачка кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького д.п.н., професор Сегеда Н.А.

Спікер цього дня – Покотильська Ганна Віталіївна, вчитель Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області, керівник методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва (м. Мелітополь), методист Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Чайка”, а також аспірантка МДПУ імені Богдана Хмельницького підготувала доповідь, метою якої було ознайомлення слухачів з форматами роботи online та offline в умовах дистанційного навчання. Викладачам та адміністраторам ЗСО, шкіл мистецтв, музичних шкіл з Києва, Кам’янського, Дніпра, Мелітополя, Запоріжжя, Маріуполя, Марганця, Новомосковська, Токмака і районів було продемонстровано як створити урок за допомогою ряду програм для відео-монтажу, графічних та аудіо редакторів. Зацікавлено учасники семінару спостерігали за тим, як Анна Віталіївна створює інтелект-карту і checklist, щоб потім, натхнені прикладною складовою заходу, самостійно опановувати сучасні інформаційні технології.

                                                               

Триває третій день (23.05.2020) чотириденного науково-методичного online-семінару «АКТУАЛЬНІ ДИСТАНЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ВИКЛИКІВ: ДОСВІД ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ КРИЗОВИХ ЯВИЩ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДІАКУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА», модератором якого виступає завідувачка кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького д.п.н., професор Сегеда Н.А.

Доповідач цього дня – Терещенко Світлана Веніамінівна, вчитель Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 Мелітопольської міської ради Запорізької області, кандидат педагогічних наук, старший викладач нашої кафедри підготувала виступ, метою якого було ознайомлення слухачів з прикладами творчих завдань з інтегрованого курсу мистецтво для учнів 5-8 класів, які можна виконати, використовуючи можливості смартфона в умовах дистанційного навчання. Викладачам ЗСО, шкіл мистецтв, музичних шкіл з Дніпра, Мелітополя, Маріуполя, Одеси, Запоріжжя, Генічеська, Сіверська і районів було продемонстровано як створити флешанімацію до пісні, використовуючи власні малюнки; авторську музичну листівку; як намалювати автопортрет; створити музей у грі Майнкрафт і провести екскурсію у віртуальному світі комп’ютерної гри. Світлана Веніамінівна запропонувала до уваги учасників творчі завдання, спрямовані на арт самовираження підлітка засобами музичного, образотворчого, хореографічного видів мистецтва, адже вони мають невичерпний розвивальний потенціал для підростаючого покоління.

Сподіваємось, що отримана інформація буде корисною для роботи кожного учасника семінару і допоможе в створенні цікавих і різноманітних завдань для ваших учнів!

                    

Сьогодні, 24 травня, закінчився чотириденний науково-методичний online-семінар «АКТУАЛЬНІ ДИСТАНЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ЦИВІЛІЗАЦІЙНИХ ВИКЛИКІВ: ДОСВІД ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ КРИЗОВИХ ЯВИЩ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДІАКУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА», модератором якого стала завідувачка кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії МДПУ імені Богдана Хмельницького д.п.н., професор Сегеда Н.А.

Спікери цього дня – Кулага Тетяна Олександрівна, викладач сольного співу і саксофону, завідувач відділу музичного мистецтва естради КЗ «Маріупольська музична школи №1 Маріупольської міської ради», аспірантка МДПУ імені Богдана Хмельницького та Колоніна Людмила Геннадіївна, аспірантка  МДПУ імені Богдана Хмельницького. Метою доповіді Тетяни Олександрівни було ознайомлення учасників семінару з комп’ютерними програмами по набору нотного тексту та аудіо редакторами, які вона використовує для написання фонограм і транспонування на заняттях з вокалу. Людмила Геннадіївна розглянула основні ідеї та методи забезпечення дистанційної комунікації для формування індивідуальної освітньої траєкторії педагога-музиканта. Спікером були надані практичні рекомендації щодо питання академічної доброчесності на теренах інтернет простору.

Викладачі ЗСО, шкіл мистецтв, музичних шкіл з Дніпра, Мелітополя, Запоріжжя, Токмака, Новомосковська, Харкова, Кирилівки і районів зацікавлено слухали семінар, щоб потім, натхнені прикладною складовою заходу, самостійно опановувати сучасні інформаційні технології для розвитку професійної медіакомпетентності у неформальній освіті педагогів-музикантів.

 

* * * * * * *

Розклад державних іспитів здобувачів вищої освіти

за освітнім ступенем магістра

2 курсу групи 22М 

Пароль конференції для 1 бригади можна дізнатися у старшого лаборанта кафедри Чернєвої Г.С.

Пароль конференції для 2 бригади можна дізнатися у старшого лаборанта кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради Сидоренко Т.В.

Тема: Державний іспит ЗФН 1 бригада

Час: 20 травня 2020 09:00 AM Київ

Ідентифікатор конференції: 361 621 1534

 

Тема: Державний іспит ЗФН 2 бригада

Час: 21 травня 2020 09:00 AM Київ

Ідентифікатор конференції: 740 9150 6840

 

Тема: Захист дипломних робіт ЗФН 1 бригада

Час: 27 мая 2020 09:00 AM Київ

Ідентифікатор конференції: 361 621 1534

 

Тема: Захист дипломних робіт ЗФН 2 бригада

Час: 28 мая 2020 09:00 AM Київ

Ідентифікатор конференції: 740 9150 6840

 

Розклад державних іспитів здобувачів вищої освіти

за освітнім ступенем магістра

2 курсу групи М 558-с

Пароль конференції для 1 бригади можна дізнатися у старшого лаборанта кафедри Чернєвої Г.С.

Пароль конференції для 2 бригади можна дізнатися у старшого лаборанта кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради Сидоренко Т.В.

 

Тема: Комплексний екзамен за кваліфікацією ДФН 1 бригада

Час: 18 мая 2020 09:00 AM Київ

Ідентифікатор конференції: 361 621 1534

 

Тема: Комплексний екзамен за кваліфікацією ДФН 2 бригада

Время: 19 мая 2020 09:00 AM Киев

Ідентифікатор конференції: 740 9150 6840

 

Тема: Дипломна робота ДФН 1 бригада

Время: 25 мая 2020 09:00 AM Киев

Ідентифікатор конференції: 361 621 1534

 

Тема: Дипломна робота ДФН 2 бригада

Время: 26 мая 2020 09:00 AM Киев

Ідентифікатор конференції: 740 9150 6840

 

 

* * * * * * *

 

Інформаційний лист

про результати проведення веб-консультації магістрантів кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії щодо організації перед захисту магістерських робіт

 

17.04.2020 для  магістрантів  освітньо-наукової програми Середня освіта. Музичне мистецтво (за видами) заочного і денного відділення кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії було організовано інформаційно-консультативний вебінар  з  проблеми методологічної культури педагога-музиканта. Наукове консультування проводили професор Сегеда Н.А., доц. Василенко Л.М.. Також на вебінарі були присутні доц.Червонська Л.М, доц. Федоров М.П, доц.Назаренко І.М. Були прослухані доповіді за темами магістерських робіт Бурдун Ю., Глотової В., Вольської Ю., Королькової А., Кулініч К., Ліпко А., Марченко А., Пех В., Чабанової Н. та Ягірської Т.

Після кожного виступу магістранти мали можливість отримати рекомендації від професорсько-викладацький складу, які здебільшого полягали у наступних позиціях: уточнення тематики згідно з термінологією Закону України “Про освіту”; конкретизація об’єкту та предмету досліджень; корекція постановки мети та завдань згідно з проблематики кожного дослідження.

 Модератор вебінару проф.Сегеда Н.А. актуалізувала питання дотримання принципів академічної доброчесності у викладенні і презентації матеріалів магістерських досліджень,  необхідності якісної самоорганізації      у дотриманні вимоги МОН України до атестації, а саме – у питаннях забезпечення особистої ідентифікації магістрантів в умовах захисту магістерської роботи онлайн.

Наприкінці веб-консультації магістранти отримали рекомендації щодо оформлення робіт згідно внутрішніх положень МДПУ імені Богдана Хмельницького.