7 жовтня 2022 року було проведено семінар для вчителів-практиків та майбутніх учителів початкових класів “Онлайн інструменти для організації змішаного навчання у початковій школі”.

7 жовтня 2022 року канд.пед.наук, доцент кафедри початкової і спеціальної освіти Саєнко Ю.О. провела Семінар для вчителів-практиків та майбутніх учителів початкових класів “Онлайн інструменти для організації змішаного навчання у початковій школі”. На заході були присутні студенти 2-3 курсів стаціонару, 2-4 курсів заочної форми навчання та вчителі-практики.

Змішане навчання – це така методика формальної освіти, згідно з якою учень чи учениця засвоює одну частину матеріалу онлайн, частково самостійно керуючи своїм часом, місцем, шляхом і темпом навчання, а іншу частину матеріалу вивчає в шкільному класі.

Використання платформ дистанційного навчання дозволяє організувати не лише саме дистанційне навчання, але й розмістити матеріали для змішаного навчання, самостійного вивчення окремих тем учнями тощо. Серед найпопулярніших платформ є Moodle та Google Classroom і кожна з них має як свої переваги, так і свої недоліки. З цими платформами учасники семінару були ознайомлені та виконували практичні завдання на них, тим самим закріпивши отримані теоретичні знання практичним досвідом.

Окрім того учасникам представлені інструменти для створення онлайнових дидактичних ігор, вправ, кросвордів, тестів та опитувань, які допоможуть організувати формувальне оцінювання, налагодити зворотній зв’язок з учнями, закріпити отримані знання. Були опрацьовані найпопулярніші інструменти для створення вправ, робочих аркушів і тестів, а саме з Learningapps та Rebus1, а також отримані практичні навички зі створення хмар слів, розшифровки QR-кодів та роботи на цифровій дошці Jamboard, Padlet, Mentimeter.

Захід було проведено на високому науковому та навчально-методичному рівні й отримав схвальні відгуки від учасників, зокрема відзначено професіоналізм та широку ерудицію модератора, вміння зосередити увагу слухачів, створити творчу та робочу атмосферу.