13 жовтня 2022 року Саєнко Юлія провела відкрите практичне заняття «Використання онлайн-застосунків під час дистанційного навчання учнів початкових класів».

13 жовтня 2022 року кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової і спеціальної освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Саєнко Ю.О. провела відкрите практичне заняття для здобувачів вищої освіти 4 курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта ОПП: Дошкільна освіта. Початкова освіта та спеціальності013 Початкова освіта ОПП: Початкова освіта. Іноземна мова та Початкова освіта. Інклюзивна освіта на тему  «Використання онлайн-застосунків під час дистанційного навчання учнів початкових класів».

Учні початкової школи – особлива категорія дітей, яка сприймає навчання через гру. Тож вчителю потрібно буде продумати сценарій онлайн-уроку не лише з ігровими елементами, а й з обов’язковою комунікацією та співпрацею учнів одне з одним.

Основний навчальний матеріал можна подавати, створюючи презентації в Power Point, Key Note, Сanva та демонструвати коротенькі відео, використовувати інструменти для візуалізації, а саме – онлайн-дошки. Для учнів початкових класів підійдуть дошки Jamboard та Padlet. Учитель має можливість змінювати фони і кольори дошки, додавати малюнки, щоб привернути увагу учасників навчального процесу. Вчитель пише на дошці запитання в режимі реального часу, а діти на віртуальних стікерах фіксують відповіді. Учні можуть одночасно відстежувати, хто що пише. А педагог розуміє, хто в цей момент активно залучений до уроку, хто друкує дуже повільно, а хто швидко висловлює думку. Також їх можна застосовувати для створення ментальних карт, мозкового штурму тощо.

Щодо оцінювання учнів, то тут на допомогу можуть прийти наступні онлайн сервіси: Google Forms, Kahoot, Mentimeter.

На практичному занятті крім вище згаданих застосунків здобувачі навчилися створювати ребуси та працювали з Google-документами й Google-малюнками. Наприкінці практичного заняття студентам було запропоновано створити сенкан, заповнивши Google Forms. Студенти зазначили, що їм сподобались робота в сесійних залах, завдання на інтерактивних дошках Jamboard і Padlet, Google Forms та  Mentimeter.

Під час рефлексії від учасників  були отримані позитивні відгуки та пропозиції щодо опрацювання на наступному заняття інших, нових для них онлайн застосунків.