19 березня 2024 року було проведено бінарне практичне заняття «Використання штучного інтелекту під час вивчення інтегрованого курсу ЯДС».

19 березня 2024 року було проведено бінарне практичне заняття «Використання штучного інтелекту під час вивчення інтегрованого курсу ЯДС».

19 березня 2024 року було проведено бінарне практичне заняття для здобувачів бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти спеціальностей 013 Початкова освіта у рамках співпраці Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького з теми: «Використання штучного інтелекту під час вивчення інтегрованого курсу ЯДС» (модератори: канд.пед.наук, доцент кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Надія Білоусова; канд.пед.наук, доцент кафедри початкової і спеціальної освіти Юлія Саєнко).

Штучний інтелект увірвався в життя освітян з відкриттям доступу до сервісу ChatGPT з листопада 2022 року. Технології штучного інтелекту, зокрема й ті, що лежать в основі славнозвісного ChatGPT, існують уже не один десяток років і використовуються фахівцями різних галузей.

У ході практичного заняття здобувачі з’ясували, яким чином учителю початкових класів можуть використовувати штучний інтелект під час організації освітнього процесу та ознайомилися з деякими з них: MyLens.Al, Emojiton, DALLI-3, Чат GPT, YouTube Summary, gamma.app, Snapedit.

Учителі та учні можуть застосовувати технології штучного інтелекту для підвищення ефективності освітнього процесу. Це може стосуватись як генеративного штучного інтелекту (генерування текстів, зображень, тестових питань, анотацій, презентацій тощо), так і предиктивного (аналіз успішності учнів та пропонування оптимальних стратегій її покращення).

До технологічних рішень на базі штучного інтелекту, які можуть допомогти організувати освітній процес, відносяться різноманітні інструменти оцінювання, продукування персоналізованих коментарів та відгуків, а також, для прикладу, системи створення та узгодження розкладів.

Важливо не забувати про необхідність критичного оцінювання згенерованих продуктів ШІ, а також про принципи академічної доброчесності при користуванні ними.