20-21 березня 2024 року викладачі кафедри початкової і спеціальної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення»

20-21 березня 2024 року викладачі кафедри початкової і спеціальної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» розроблений на виконання завдань із якісної та сталої підтримки реалізації Концепції Нової української школи, у межах проєктів «Діяльнісний підхід у школі», «Діяльнісний підхід у закладах вищої та післядипломної педагогічної освіти», які реалізуються відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation щодо співпраці у сфері освіти та науки (2021 р.).

Програма є складовою цілісної екосистемної підготовки вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти, забезпечує інтеграцію змісту програм підвищення кваліфікації, навчальних дисциплін (спецкурсів та модулів): «Навчання через гру», «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки» та ін. у процесі підвищення кваліфікації і професійного розвитку педагогічних працівників.

Програму розроблено з урахуванням положень: Конвенції про права дитини; законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»; Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі; постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 р. № 988-р «Про затвердження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», від 21.02.2018 р. № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», від 21.08.2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників»; Наказ від 10.11.2022 №1005 «Про деякі питання впровадження освітніх компонентів (навчальних дисциплін, спецкурсів, модулів) з психосоціальної підтримки дітей та педагогів в умовах кризових ситуацій, упровадження ігрових і діяльнісних методів навчання та розвитку», а також інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність закладів освіти та з урахуванням європейського вектору розвитку освіти України, стратегії реформування галузі освіти в Україні, новітніх зарубіжних і вітчизняних наукових розробок, кращих практик у сфері післядипломної освіти та професійного розвитку педагогічних працівників.

Програма розроблена на основі принципів системного, особистісного, компетентнісного, андрагогічного й середовищного підходів, а також діяльнісного підходу (the LEGO Foundation).