21 жовтня 2021 року було проведено II Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Початкова освіта: історія, проблеми, перспективи»

21 жовтня 2021 року в рамках партнерства кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету з Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя було проведено II Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Початкова освіта: історія, проблеми, перспективи». Конференція проходила під пілотуванням Міністерства освіти і науки України та у співпраці з Інститутом педагогіки НАПН України, Державною науковою установою «Інституту модернізації змісту освіти», Барановицьким державним університетом (Республіка Білорусь), Телавським державним університетом імені Я. Гогебашвілі (Грузія), Педагогічним університетом імені Комісії національної освіти у Кракові, Державною вищою професійною школи у м. Хелм (Польща), Жезказганським університетом імені О.А.Байконурова (Казахстан), Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, а також Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г.Короленка.

Дубяга С.М. (завідувач кафедри) та Саєнко Ю.О. (старший викладач) увійшли в організаційний комітет конференції, а також виступили з доповідями на пленарному засіданні.

Головними напрямами роботи конференції були визначені наступні теми:

  1. Педагогічна освіта в умовах Євроінтеграції.
  2. Компетентнісний підхід у сучасній початковій школі.
  3. Теоретико-методичні аспекти модернізації освітнього процесу в Новій українській школі.
  4. Організаційно-педагогічні умови актуалізації творчого професійного потенціалу майбутніх учителів НУШ.
  5. Педагогічний супровід розвитку дітей молодшого шкільного віку в умовах сучасного закладу освіти.
  6. Діяльнісний підхід у Новій українській школі.

Програма конференції передбачала наукові доповіді, дискусії, презентації, тренінги і майстер-класи.

Учасники заходу розглянули питання відповідно до напрямів конференції, поділилися власними здобутками та перспективами в діяльності, а також обговорили основні теоретичні, методологічні та технологічні аспекти. Виступаючі також ознайомили учасників із доповідями, що стосувалися актуальних проблем початкової освіти. Усі охочі мали змогу ознайомитися із думками науковців з вищезазначених питань, прикладах як національного, так і зарубіжного досвіду.

ПРОГРАМА 2021