3 листопада 2021 року викладач Саєнко Юлія провела «Тренінг з медіаграмотності для майбутніх учителів початкової школи»

Тренінг з медіаграмотності для майбутніх учителів початкової школи

 

3 листопада 2021 року кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Саєнко Ю.О. в рамках участі в проекті від Академії Української Преси «Програма для тренерів з медіаграмотності» провела «Тренінг з медіаграмотності для майбутніх учителів початкової школи» для здобувачів вищої освіти спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта.

Тренінг містив багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування власного позитивного іміджу в процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів в освітньому процесі.

Студенти дізнались:

  • Що таке медіа і як вони на нас впливають?
  • Хто така медіаграмотна людина?
  • Які психологічні засади медіаграмотності?
  • Як убезпечити себе та дітей в Інтернеті?
  • Як захистити дітей від кібербулінгу?
  • У чому полягають завдання медіаосвіти в школі?
  • Який світовий та український досвід медіаосвіти можна використати?
  • Як освітянам використовувати можливості медіа для професійної діяльності?

Після закінчення тренінгу від студентів були отримані відгуки. Вони зазначили, що їм сподобались робота в сесійних залах, завдання на інтерактивній дошці Jamboard, створення хмар слів та написання власних фейків. Учасники заходу наголосили на інформативності та корисності тренінгу, адже мали нагоду зрозуміти цінність теми для своєї майбутньої сфери діяльності, а також застосувати набуті знання під час виконання завершального творчого завдання.

У відгуках підкреслюється важливість того, що захід проводився цікаво та креативно. За словами студентів, спочатку їм було дещо складно, але організація тренінгу допомогла їм активно включитися в роботу. Вони продемонстрували бажання і надалі брати участь у заходах такого типу.