Підписання договору про співпрацю між Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя та Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького

8 квітня 2021 року під час он-лайн зустрічі відбулося підписання договору про співпрацю між Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя, в особі ректора Самойленка Олександра Григоровичам та Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, в особі ректора Солоненка Анатолія Миколайовича.

Ініціаторами підписання договору про співпрацю виступили завідувач кафедри початкової освіти Дубяга С.М. (кандидат педагогічних наук, доцент) та Саєнко Ю.О. (кандидат педагогічних наук, асистент).

Головне завдання – співробітництво в освітній і науковій галузі та поглиблення контактів між закладами освіти. Сторони домовились про об’єднання зусиль із метою створення належних умов та механізмів для системного співробітництва наукових, науково-педагогічних працівників, а також здобувачів вищої освіти в науковій та освітній сфері; підвищення кваліфікації (стажування) наукових, науково-педагогічних працівників, академічна мобільність студентів; організацію науково-освітніх, виховних заходів та проєктів. У пріоритеті – здійснення за домовленістю спільних методичних розробок освітніх компонентів, навчальних занять і контрольних заходів, обмін сучасними підручниками та посібниками; організація для здобувачів вищої освіти спільних курсів або окремих лекцій, а також розробка та реалізація програм спільних науково-дослідних робіт.

Також планується проведення ініціативи «Play Mate» (The LEGO Foundation), яка сприятиме створенню міцної професійної спільноти педагогів закладів вищої освіти в рамках наскрізного впровадження діяльнісного підходу; реалізація ідеї усвідомленого партнерства; обмін досвідом упровадження спецкурсів «Діяльнісний підхід у початковій школі» та «Навчання через гру» між закладами з різних регіонів України.

Співпраця між закладами сприятиме розширенню наукових контактів серед науковців, викладачів та здобувачів вищої освіти, зміцненню відносин в освітній, дослідницькій та виробничій діяльності.

Це створить всі умови для поширення освітнього та практичного досвіду і підвищення рівня конкурентноспроможності випускників університетів.