Посібник «Арт-терапевтичні вправи для дітей молодшого шкільного віку»

Покоління сучасних дітей є дуже вимогливим щодо організації їх пізнавальної діяльності. Їм мало просто показати зображення, попросити намалювати то чи інший предмет, або ж те чи інше явище. Вони мають чітко знати відповідь на запитання «Навіщо мені ці знання? Що я буду з цим знанням робити далі?». Діти та їх батьки впевнені, що у школі, перш за все, має бути цікаво і саме школа та вчитель має вирішувати більшу кількість питань, що постають перед дитиною молодшого шкільного віку.

Сьогодні, коли аспекти початкової та інклюзивної освіти є вкрай актуальними, перед вчителями стає питання забезпечення не тільки ефективності та насиченості процесу пізнання дітей молодшого шкільного віку, але й корекції певних психолого-педагогічних проблем (усунення почуття тривожності, «зняття» агресивності та ін.), організації комфортного освітнього середовища для усіх учасників процесу навчання (включаючи дітей з ООП). Тому терапія засобами мистецтва є потужним інструментом для сучасного вчителя початкових класів.

З огляду на це на кафедрі початкової освіти було видано навчальний посібник «Арт-терапевтичні вправи для дітей молодшого шкільного віку» (автор ст. викл. Чорна В.В.). У посібнику представлено теоретичний матеріал, дидактичні ігри та вправи для молодших школярів з використанням різних терапевтичних технік, а саме: арт-терапія, ниткографія, ниткопис, ниткова графіка, кляксотерапія та ін. У посібнику також містяться терапевтичні казки та комікси для розвитку та навчання дітей.

Посібник може бути корисним для батьків, вчителів початкових та інклюзивних класів, фахівців, які працюють з дітьми з ООП.