Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day” 2023

У цьому році Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day” 2023 проходив з 16 серпня по 16 вересня, члени Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» http://surl.li/lmeab, ГО «Потрібні тут», ГО «Флора» та учні шкіл Мелітополя взяли участь у цій акції.

Наше навколишнє середовище щодня страждає від екоциду. Постійні обстріли, детонація мін, горіння лісів, підрив Каховської ГЕС – наслідки усіх цих екозлочинів будуть наздоганяти нас роками і навіть століттями. Ми маємо уже зараз почати роботу над ліквідацією наслідків екокатастрофи, підтримкою та відновленням українського довкілля. Сьогодні, як ніколи, потрібно об’єднувати зусилля та працювати у спільному напрямку – Перемога та екологічне відновлення України – Юлія Мархель, координаторка World Cleanup Day в Україні. https://letsdoitukraine.org/2023/09/ldu-wcd-dovidka-2023/

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» у 24 регіонах із дотриманням  обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, ми традиційно приєднались до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні Світу.

Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.

Організаторами був запропонований різний формат долучення до акції, в залежності від географічного розташування та безпеки:

  • для всіх, онлайн: Цифрове прибиранняможна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу.
  • колективні прибирання на території установ, організацій, закладів освіти. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.
  • традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих органами місцевого самоврядування локаціях.
  • формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
  • розбір завалів.

Українці за кордоном також мали змогу приєднатися – організувавши онлайн або офлайн прибирання.