Академічна доброчесність


Положення та кодекс академічної доброчесності:


Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки академічної доброчесності (В. Бахрушин, Є. Ніколаєв)

Створення університетської системи забезпечення академічної доброчесності: нормативна база or/and/versus дієві механізми (з сайту НАЗЯВО)

Основи академічного письма: Методичні рекомендації та програма курсу (Шліхта Н., Шліхта І.) (з сайту НАЗЯВО)

Про соціальну модель плагіату (д-р Майк Редді та Вікторія Джоунз) (з сайту НАЗЯВО)

Чому студенти списують (Гелен Смі та Джим Ріджвей) (з сайту НАЗЯВО)


Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (з сайту НАЗЯВО)

About Plagiarism.org

Корисні посилання

Фундоментальні цінності академічної доброчесності: 

Українська бібліотечна асоціація

Збірник есе програми підвищення кваліфікації

ФОТОРЕПОРТАЖ

Зустріч представників Комісії з питань академічної доброчесності та запобігання плагіату в освітній діяльності МДПУ із здобувачами освіти, педагогічними та науково-педагогічні працівниками

7-8 листопада 2022 року комісією з питань академічної доброчесності та запобігання плагіату в освітній діяльності було проведено зустрічі зі здобувачами вищої освіти та  педагогічними й науково-педагогічними працівниками Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Під час спілкування представлено основні внутрішні нормативні документи, що регламентують питання академічної доброчесності та запобігання плагіату в освітній діяльності університету, розглянуто порядок застосування програмних засобів перевірки з метою запобігання та протидії проявам академічної недоброчесності в МДПУ.

Учасники отримали вичерпні відповіді на питання, що їх цікавили.

Науково-методичний семінар-практикум «Сучасні вимоги до оформлення посилань у наукових роботах та інструментарій виявлення плагіату»

26 березня 2019 року викладачі кафедри психології (ст.викл. Варіна Г.Б. та к.психол.н., доцент Прокоф’єва О.О.) провели науково-методичний семінар-практикум «Сучасні вимоги до оформлення посилань у наукових роботах та інструментарій виявлення плагіату» (згідно листа МОН №1/11-8681 від 15.08.2018 Про рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення у наукових роботах).
Участь у семінарі-практикумі прийняли викладачі кафедри психології та здобувачі вищої освіти. В рамках семінару учасники мали змогу ознайомитися з сучасними вимогами оформлення посилань у наукових працях, стилями оформлення бібліографічних посилань – APA (American Psychological Association); MLA (Modern Language Association); Chicago (University of Chicago Press); CSE (Council of Biology Editors).
Під час семінару модератори розповіли про особливості та види академічного плагіату й продемонстрували практичне використання програмного забезпечення з виявлення плагіату у публікаціях та наукових роботах.