НОВИНИ ТА ПОДІЇ КАФЕДРИ

_________________________________________

Презентація програми “Подвійний диплом”

Презентація програми «Подвійний диплом»

29 травня о 15:00 відбудеться онлайн-зустріч  на платформі Zoom з Вищою школою лінгвістичною «Презентація програми Подвійний диплом». Запрошуються на онлайн-зустріч куратори ЄКТС, старости та усі бажаючі зі спеціальностей:

– філологія англійська/німецька;

– германські мови та літератури;

– психологія;

– соціальна робота;

– початкова освіта;

– дошкільна освіта.

Вхід на конференцію за наданими даними: Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/94695684214?pwd=L1d0YXUzamVvQkpyUDlrZmpJVUs0dz09

Meeting ID: 946 9568 4214

Password: 7bvkgW

_________________________________________

«Організація та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дитини молодшого шкільного віку»

15 травня 2020 року в  рамках співпраці зі стейкхолдерами кафедри початкової освіти та бюджетної теми молодих учених «Розробка методології психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з особливими потребами» (№ держреєстрації: 0119U002003) було проведено наукову он-лайн зустріч «Організація та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дитини молодшого шкільного віку» зі студентами спеціальності «Початкова освіта. Інклюзивна освіта».

Зустріч проведено за ініціативи завідувача кафедри початкової освіти Дубяги С.М. і старшого викладача кафедри Чорної В.В.

Презентацію роботи КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області провела директорка центру Михайлишина Тетяна Вікторівна. Вона розповіла про основні завдання комплексної діагностики дитини, її особливості, напрямки та результати.

Наприкінці зустрічі Тетяні Вікторівні було задано безліч питань та висловлена щира подяка за те, що поділилася досвідом з майбутніми вчителями.

_________________________________________

15 травня 2020 року відбувся V Регіональний науково-методичний семінар

«Екологічна освіта для сталого розвитку»

15 травня 2020 року Студентською науковою лабораторією «Екологічна освіта для сталого розвитку» кафедри початкової освіти був проведений он-лайнV Регіональний науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку» (матеріали можна переглянути на сторінці Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» у Facebook

https://www.facebook.com/groups/220854005858590/?notif_id=1587622930801505&notif_t=groups_invite_confirmed_feedback)

Метою проведення семінару стали презентації основних наукових досягнень членів студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» з формування еколого-орієнтованих цінностей у системі безперервної екологічної освіти в контексті викликів сьогодення.

На семінар були запрошені студенти ІІ-ІV курсів денної форми навчання ННІ СПМО Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, вчителі Мелітопольського, Якимівського районів Запорізької та Херсонської областей та науковці Приазовського Національного Природного парку.

Засідання науково-методичного семінару розпочалося з привітального слова проректора з наукової роботи, професора Москальової Л.Ю., яка окреслила важливість проведення заходів з формування екологічної культури.

Долучились до привітання учасників заходу Мелаш В.Д. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, керівника студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» та Саєнко Ю.О. – асистент кафедри початкової освіти ННІ СПМО Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, куратор студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку».

На семінарі виступили з доповідями та презентаціями студенти ННІ СПМО. Вони розкрили питання інноваційних підходів у сучасній екологічній освіті Нової української школи: технології організації та проведення природоохоронних акцій і тижнів екологічної освіти.

Дуже зацікавили студентів доповіді заступника начальника відділу рекреації та екоосвіти Приазовського національного природного парку Куришко Т.В. на тему «Значення сучасної еколого-освітньої роботи в природоохоронній діяльності Приазовського національного природного парку» та провідного фахівця з еколого-освітньої роботи Кучеренко Ю.О. на тему «Методика проведення еколого-освітніх заходів нетрадиційних форм екологічної освіти Приазовського національного природного парку».

Своїм досвідом щодо організації проектної діяльності учнів початкових класів як засобом формування природничої компетентності у рамках становлення НУШ поділились директор КЗ Чорноземненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області Куркуріна Л.Г.  та вчитель початкових класів Старшова С.К.

Організація та проведення таких науково-методичних семінарів сприяє реалізації основної ідеї створення лабораторії – формування еколого-орієнтованих цінностей для сталого розвитку суспільства та просвітницької діяльності з екологічної освіти серед студентів та вчителів. Учасники семінару мали можливість показати свої методичні наробки з безперервної екологічної освіти: технології організації та проведення природоохоронних акцій (Година Землі), Тижнів екологічної освіти та екологічних проектів. Всі наукові досягнення членів лабораторії об’єднані однією головною метою – формування ціннісного ставлення до природи (на основі еколого-орієнтованих цінностей) для сталого розвитку нашого суспільства та підготовка майбутніх педагогів до професійної діяльності в умовах Нової української школи та викликів сьогодення.

_________________________________________

Зустріч із здобувачами вищої освіти у форматі відео-конференцій на платформі ZOOM

Навчально-науковий інститут соціально-педагогічної та мистецької освіти: он-лайн зустрічі зі здобувачами вищої освітиЗа ініціативи директорату Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти у період з 29 квітня по 5 травня 2020 року було проведено 12 зустрічей із здобувачами вищої освіти у форматі відео-конференцій на платформі ZOOM. У зустрічах прийняли участь понад 400     здобувачів вищої освіти усіх 6 спеціальностей інституту, куратори ECTS, завідуючи випускових кафедр, гаранти освітніх програм та заступники директора.

У ході он-лайн зустрічей здобувачі вищої освіти були ознайомлені із тимчасовим порядком проведення періодичного контролю, заліків, літньої екзаменаційної сесії 2019-2020 навчального року в умовах карантину, а також тимчасовим порядком проведення атестації здобувачів вищої освіти 2019-2020 навчального року в умовах карантину в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

Студенти у ході зустрічей мали змогу задати питання. Найбільш актуальними були питання стосовно вступної кампанії 2020 року.

 

 

 

 

___________________________________________________________

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ННІ СПМО,

зокрема і на кафедрі початкової освіти

19.05.2020 відбулася он-лайн зустріч (на платформі Zoom) представників Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти з абітурієнтами. Директор інституту Федорова Олена Василівна, а також завідувачі кафедр і викладачі розповіли про умови вступу та особливості навчання за спеціальностями, представленими в інституті.

Зокрема, завідувач кафедри початкової освіти Дубяга Світлана Миколаївна представила абітурієнтам презентацію й надала змістовну інформацію щодо вступу на спеціальність 013 Початкова освіта.

Крім того, Світлана Миколаївна як відповідальний секретар приймальної комісії наголосила на всіх нюансах Вступної кампанії 2020. Абітурієнти отримали вичерпну інформацію, яка їм буде корисною при вступі до університету. З боку абітурієнтів були питання щодо предметів ЗНО при вступі на контракт, коефіцієнтів, особливих умов вступу.

_____________________________________________________________

Захист курсових робіт здобувачами вищої освіти ІІ-ІV курсів 

спеціальності “Початкова освіта”

З 23 по 30 квітня 2020 року відбувся он-лайн захист курсових робіт здобувачами вищої освіти 2-4 курсів спеціальності «Початкова освіта».

Кваліфіковане керівництво науковими роботами, яке здійснювали доц. Дубяга С. М., доц. Шевченко Ю. М., доц. Мелаш В. В., проф. Маслов В.С., проф. Люріна Т.І., ст. викл. Чорна В. В., Фефілова Т. В., ас. Саєнко Ю.О., забезпечило і обрання актуальних тем студентських досліджень. Наукові роботи висвітлювали актуальні проблеми початкової освіти, а саме: педагогіки, психології та провідних освітніх галузей початкової школи.

Достатній науковий рівень досліджень також підтвердили відповіді й обговорення студентів та викладачів під час захисту.

_____________________________________________________________

____________________________________________________________

Підведено підсумки тиждня екологічної освіти

20-24 квітня 2020 року студентською науковою лабораторією «Екологічна освіта для сталого розвитку» кафедри початкової освіти був проведений он-лайн Тиждень екологічної освіти. Матеріали можна переглянути на сторінці студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» у Facebook

https://www.facebook.com/groups/220854005858590/?notif_id=1587622930801505&notif_t=groups_invite_confirmed_feedback)

Метою проведення заходу стала зацікавленість майбутніх вчителів початкових класів і вчителів-практиків міста та району у вирішенні проблеми з формування життєвих компетентностей молодших школярів на основі безперервної екологічної просвіти, виховання почуття приналежності до великого світу природи.

В он-лайн Тижні екологічної освіти взяли участь вчителі початкових класів Мелітопольського, Якимівського, Токмацького районів Запорізької області, вчителі Херсонської області, а також студенти 1-4 курсів денної та заочної форм навчання Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти.

Організаторами проведених заходів стали викладачі кафедри початкової освіти: професор Молодиченко В.В., доцент Мелаш В.Д., асистент Саєнко Ю.О.

20 квітня члени студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» запропонували усім охочим долучитися до Екоквесту «Жити екологічно», а саме продемонстрували, як вони проводять ранкову зарядку, адже це допомагає швидше вийти зі стану сну, піднімає настрій, покращує самопочуття, активізує працездатність, заряджає енергією на весь день, зміцнює здоров’я.

21 квітня відбувся Фестиваль зеленого документального кіно. Молоді науковці Студентської наукової лабораторії цим заходом хотіли змінити стереотипи екологічного кіно, доводячи, що воно може бути яскравим, цікавим, незабутнім, вибуховим, назавжди змінюючи того, хто перегляне екострічку.

Фестиваль зеленого документального кіно – унікальний у своєму роді проект. Усі бажаючі змогли переглянути мультфільми, ролики та фільми на екологічну тематику.

22 квітня науковці дали корисні поради, як виростити «Город на підвіконні або бебі-салат». За наявності площі можна вирощувати навіть помідори та огірки. Однак найпростіше висіяти зелені культури з коротким періодом вегетації. Зазвичай їх вирощують на кухонних підвіконнях. Втім, головне, щоб їм вистачало світла.

23 квітня всі мали змогу долучитися до еко-челенджу «Мій екологічний слід». Всі охочі зробили фотозвіт своїх екологічних справ (сортування сміття, збір макулатури чи пластику, висаджування рослин чи дерев, виготовлення шпаківень, прибирання в садку тощо) та через соціальні мережі запросили інших повторити це.

24 квітня було проведено конкурс колажів з фото «Зелений спосіб життя».

Під час звітної конференції студенти висловили свої враження від проведеного он-лайн Тижня екологічної освіти та внесли свої пропозиції щодо проведення наступного заходу екологічного спрямування в он-лайн режимі.

Всі активні учасники отримали сертифікати.

Кафедра початкової освіти вдячна всім, хто долучився до заходу.

Інформацію підготувала куратор студентської наукової лабораторії

«Екологічна освіта для сталого розвитку» Саєнко Ю.О.

_____________________________________________________________